Torrent indirme hızı düşüyor

safab_48

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra v16.6.6 i5 10200h gtx 1650ti 16gb ram 500gb ssd
FM 23 yüz paketini uTorrent web üstünden indirdim ama yükleme hızı çok az kblara hatta bytelara düşüyor. Nasıl yapabilirim?

Yükleme hızı mı, indirme hızı mı? Başlıkta indirme yazıyor ancak konu içinde yüklemeden bahsetmişsiniz. Torrent peer-to-peer bir hizmet olduğundan indirdiğiniz dosyanın boyutu da peer, seed sayılarına göre değişir. İndirdiğiniz torrentin seed'i yani tohumlayanı az ise veya aynı anda sizin gibi çok fazla kişi indiriyorsa yükleme hızı çok fazla parçaya bölüneceğinden indirme hızının düşük olması gayet normal.

Ayrıca uTorrent'i kullanmanızı önermem, qBitTorrent veya Tixati gibi torrent istemcilerini deneyebilirsiniz.

Yükleme hızı mı, indirme hızı mı? Başlıkta indirme yazıyor ancak konu içinde yüklemeden bahsetmişsiniz. Torrent peer-to-peer bir hizmet olduğundan indirdiğiniz dosyanın boyutu da peer, seed sayılarına göre değişir. İndirdiğiniz Torrent'in Seed'i yani tohumlayanı az ise veya aynı anda sizin gibi çok fazla kişi indiriyorsa yükleme hızı çok fazla parçaya bölüneceğinden indirme hızının düşük olması gayet normal.

Ayrıca UTorrent'i kullanmanızı önermem, qBitTorrent veya tixati gibi Torrent istemcilerini deneyebilirsiniz.

Yükleme hızı. Anladım sağolun

Yükleme hızı. Anladım sağolun
Yükleme hızıysa eğer torrenti indirme hızından değil torrenti upload etme hızından bahsediyorsunuz demektir. Peer-to-peer sistemde sen bir dosya indirirken aynı zamanda başkaları da indirebilsin diye dosyayı yüklüyorsundur. Onun hızıdır o, senin bakman gereken indirme hızıdır.

Geri
Yukarı