Türk Telekom mobil veri açıkken bildirim gelmiyor

sametlol21

Hectopat
Merhaba. Ben önceden Vodafone kullanıyordum böyle bir sıkıntı asla yoktu. Fakat Türk telekoma geçtikten sonra mobil veri açıkken hiçbir internete bağlı olan uygulamadan bildirim gelmemeye başladı. Telefonum ise Xiaomi A2 Lite. Lütfen sorun nedir yardımcı olur musunuz?

Arkaplanda mobil veriyi kapatmışsınız muhtemelen. Hatların böyle bir özelliği yok telefonda mevcut olan bir şey. Bende Türktelekoma geçtim.

Merhaba. Ben önceden Vodafone kullanıyordum böyle bir sıkıntı asla yoktu. Fakat Türk telekoma geçtikten sonra mobil veri açıkken hiçbir internete bağlı olan uygulamadan bildirim gelmemeye başladı. Telefonum ise Xiaomi A2 Lite. Lütfen sorun nedir yardımcı olur musunuz?
Veri Tasarufu açık olabilir mi?

Aynı cihaz bende de var ve daha önce 9896763 kere Türk Telekom kullandım. Böyle bir problem ile de karşılaşmadım.

Güç tasarrufu, Veri tasarrufu gibi opsiyonlar açıksa bunları kapat.
Eğer 4.5G kullanıyorsan ve çekim gücü düşükse cihazı 3G'ye alıp kullan.
Uygulamaların arka planda açık olduğundan ve kapanmadığından emin ol.
Android 10 kullanıyorsan, Xiaomi berbat bir Android 10 güncellemesi verdi Mi A2 Lite için. RAM optimizasyonu rezalet. Uygulamalar bu nedenle arka planda kapanıp bildirim göndermiyor olabilir. Sana tavsiyem Android 9 veya 8.1'e geri dönüş yapman. Emin ol cihaz çok daha stabil çalışacaktır.

Geri
Yukarı