Türk Telekom'dan fiber çektirip TurkNet ile bu alt yapıyı kullanabilir miyim?

407821

Hectopat
Öncelikle iyi günler dilerim.
Ankara'da yaşıyorum ve VDSL alt yapım var Türk Telekom'un 24 Mbps'lik paketini kullanıyorum 2 ay sonra TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum ama TurkNet'in vereceği maksimum hız 50 Mbps ne yazık ki TurkNet'in GigaFiber hizmetindende faydalanamıyorum mahalemde sadece Vodafone fiber alt yapısı var fakat oda fazla pahalı düşük hız veriyor Türk Telekom'dan alt yapımı sorguladığımda Hiper altyapıya sahip olduğum yazıyor yanlışım yoksa Hiper'in fiber kablolarının binaya gelirken bakıra dönmesi olduğunu biliyorum peki ben Türk Telekom'dan fiber talebi isteyip sonra Türk Telekom'a hiçtahattüt vermeyip TurkNet'ten bu altyapıyı kullanarak evime fiber internet hizmeti sunmasını talep edebilir miyim? Ayrıca Türk Telekom'dan fiber talebinde bulunmak mantıklı mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hipernet'te sokak dolabına kadar fiber gelip sokak dolabından binaya gelirken kabloların fiber yerine bakıra dönen sisteme denir. Eğer binaya kadar gelirse de 100mbps paketini verecektir maksimum. (Özel paketler hariç) Ben türknette TT altyapısında iken hipernetti ve 65 mbps hız alıyordum. Eğer TT fiber altyapı getirirse Turknette kendi GİGA altyapısı yoksa Türk telekom üzerinden fiber hizmet verecektir tabiki.

Ankara'da yaşıyorum ve VDSL alt yapım var Türk Telekom'un 24 Mbps'lik paketini kullanıyorum 2 ay sonra TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum ama TurkNet'in vereceği maksimum hız 50 Mbps ne yazık ki TurkNet'in GigaFiber hizmetindende faydalanamıyorum mahalemde sadece Vodafone fiber alt yapısı var fakat oda fazla pahalı düşük hız veriyor Türk Telekom'dan alt yapımı sorguladığımda Hiper altyapıya sahip olduğum yazıyor yanlışım yoksa Hiper'in fiber kablolarının binaya gelirken bakıra dönmesi olduğunu biliyorum peki ben Türk Telekom'dan fiber talebi isteyip sonra Türk Telekom'a hiçtahattüt vermeyip TurkNet'ten bu altyapıyı kullanarak evime fiber internet hizmeti sunmasını talep edebilir miyim? Ayrıca Türk Telekom'dan fiber talebinde bulunmak mantıklı mı olur?

Hocam TT sorgulama sitesi mi var? Bu arada o altyapıyı çektirene kadar 1 yıl geçer çok uğraşırsınız bence TurkNet geçin zaten fiber gelirse direkt ücret ödemeden yükseltiyor TurkNet GigaFiber başvurabilirsiniz.

Evet hocam TT fiber çekerse bunun üzerinden Turknet kullanabilirsiniz. TT'den fiber talebinde bulunmak elbette mantıklı çünkü TT altyapısından hizmet veren birçok firma var. Bütçenize uygun olanı seçersiniz. Zaten Turknet kullanmak istiyorsanız Superonline, Vodafone gibi firmaların altyapısından kullanamazsınız. Ya TT altyapısı lazım ya da Turknet'in kendisine ait olan GigaFiber lazım.

Hocam TT sorgulama sitesi mi var? Bu arada o altyapıyı çektirene kadar 1 yıl geçer çok uğraşırsınız bence TurkNet geçin zaten fiber gelirse direkt ücret ödemeden yükseltiyor TurkNet GigaFiber başvurabilirsiniz.
Hocam nereden biliyorsunuz 1 yıl geçeceğini? Benim VDSL bulunan binama talebimiz üzerine 2.5 ayda fiber çekildi? Buyrun şuradan süreci okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim
Hayır yani GigaFiber 2 ayda geliyor da haberimiz mi yok? Arkadaşın sorusuna doğru düzgün cevabınız yoksa bence anlamsız yorumlarla donatmayalım burayı.

Bu arada TT Kapsama Haritasına şuradan ulaşabilirsiniz : Kapsama Haritası > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom

Ama Kapsama Haritası adam akıllı bilgi vermediği için ben genelde şu 2 siteyi öneriyorum. Buralarda TT altyapı durumu detaylıca açıklanıyor:

Yeni konular

Geri
Yukarı