Türkçe Sunumu İçin Konu Önerisi

marcel'o

Megapat
Makaleler
1
8. sınıfa gidiyorum. Türkçe dersi için bir konu hakkında 5 dakikalık konuşma yapacağım. Şu an test çözmem gerekiyor o yüzden konu seçmek için araştırma yapmak istemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Her şey olabilir. Örnek veriyorum ayakkabı bağının icadı, fermuarın icadı, elma neden sarı veya kırmızı olur gibi çok basit şeyler olabilir.
@Ömer Faruk Efe Demek istediğinizi biraz açar mısınız? Organ olan dil mi yoksa videodaki gibi bir şeyden mi bahsediyorsunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Malum, LGS yakın olduğu için vakit bulamamışsın @marcel'o.

Anlatırken zorlanmayacağın bir konuyu seçmeni öneririm. Özellikle bilgili olduğun, soru sorulduğu zaman direkt cevap verebileceğin bir konuyu seçmen daha yararlı olur senin için.

Bize de lise birde iken böyle bir konuşma yaptırmışlardı. Ben matematiğin sevilmemesi üzerine bir konuşma yapmıştım. Çok zevkli bir şey, bi' tek kürsüm yoktu o anda. :)

Demek istediğinizi biraz açar mısınız? Organ olan dil mi yoksa videodaki gibi bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

Aynen öyle, bu konu karşınıza çok çıkacak ve kısa sürede anlatması mümkün. Arkadaşların pek ilgi duymayabilir fakat öğretmeninden hatrı sayılır bir beğeniyi alırsın. Anlatma sebebin bir sunum yapmak olmasın, karşınıza çıkacak bir konuya hazırlık olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı