Türkiye'den Almanya'ya iltica başvurusunda rekor artış

Gitmek isterler hak veriyorum ama bunu hak edip gitmek var kendi ülkesine ihanet eden terörist olarak gitmek var sence doğru olan hangisi.
Nitelikli bir insansındır veya çalışacak nüfusa ihtiyaç vs. vardır git hoş falan da bu şekilde gitmek doğru ama diğer türlü etik değil.
Avrupa ülkelerinde yarın bir gün ekonomik kriz yaşamayacağı garanti değilken zaten ekonomi de avrupadan asyaya kayıyor, her zaman Türkiye ekomik anlamda kötü olmaz, merkel gibi biri çıkar ülkeyi kalkındırır sonra ilticalı olduğundan ülkeye de dönemezsin ve bu yedi sülalene kadar etki eder. Hakim, Savcı, Doktor, öğretmen falan olmak isterler atamaları yapılmaz veya iş yeri kurar kamuya bişeyler satmak ister ihale yasakları konur tabi yine kendileri bilirler.
Ben muhalefet tarafından siyasi görüşüm ve inançsız olmama rağmen yine ihanet gibi bir şeyi asla kabul etmem, 100 sene önce bu ülkeyi savunan atalarımız bunları görseydi yüzlerine tükürmek isterdi, Onlar kuru ekmek su ile cephede savaşırken torunları vatan hayinliğini kabul ediyorlar :).
Biliyorum ekonomi kötü, yurt dışında çalışmak daha cazip, bunların olmaması için hükümet teşviği, reformları vs. yok bu yüzden gidebilirsin ama gitmek için vatan hayini olarak kendini göstermek dediğim gibi kahpece, gitme imkanın olursa bende giderim yurt dışına yalan yok ama vatan hayini olarak değil.
Türkiye cennet diyen gurbetçilere karşı tepkiniz nedir peki!!?

Türkiye cennet diyen gurbetçilere karşı tepkiniz nedir peki!!?
Bende euro kazanıp Türkiye de harcasam, Türkiye cennet derim. Hollanda da çiftlikte hayva pisliği temizleyip kur karşılığı kazandığı para üniversite profesöründen fazla olunca niye Türkiye kötü desin.

Ülkenin halini 10 yaşındaki çocukda biliyor.
Az önce markete gittim çocuk annesine şunu alabilirmiyiz dedi kadın paramız yok şimdi onu almayız diyince içim tuhaf oldu, insanları bu hale getirenlerinler hesap verecekler elbet...

Bende euro kazanıp Türkiye de harcasam, Türkiye cennet derim. Hollanda da çiftlikte hayva pisliği temizleyip kur karşılığı kazandığı para üniversite profesöründen fazla olunca niye Türkiye kötü desin.

Ülkenin halini 10 yaşındaki çocukda biliyor.
Az önce markete gittim çocuk annesine şunu alabilirmiyiz dedi kadın paramız yok şimdi onu almayız diyince içim tuhaf oldu, insanları bu hale getirenlerinler hesap verecekler elbet...
Hocam dolar 4 liranın altındaykende en fazla 1.80 lira civarlarında olduğu zamanlarda da ailemin geliri yoksulluk sınırının altında açlık sınırının üstünde olduğu için günümüzde de aynı şekilde olduğu gibi fakirliği ben doğuştan yaşıyordum. Annem dolar 4 liranın altındayken markette bana reşit değilken paramız yok yine diyordu karın tokluğuna yaşıyordum ben yine kısacası anlayacağınız doğuştan yani. Geçen günlerde konusunu açmıştım buraya Annemin siyasal islamcı olduğuna dair geleceğimizi batıran zihniyetle zihniyeti uyuştuğu için annemde ve babamda bana yaşattıklarını yaşamadan ölmemelidirler! Geçen yine siyasal islamcı annemle konuştum sabah kahvaltıda sen küçükken ben mutlu değildim diyordu. Bu seferde mutlu olduğunu söyledi istediği arabaya binememesine rağmen.

Beni yurtdışına transfer etmek istiyorlar İtalya veya Romanya fabrikasına. Henüz kabul etmedim, fakat gidip en azından güzel bir birikim yaptıktan sonra dönmeyi düşünüyorum tekrar ülkeye.
Gitmeyeni dövüyorlar birader, 1-2 seneni çalışmaya ve gezmeye ayır da kafan rahatlasın.

Hocam dolar 4 liranın altındaykende en fazla 1.80 lira civarlarında olduğu zamanlarda da ailemin geliri yoksulluk sınırının altında açlık sınırının üstünde olduğu için günümüzde de aynı şekilde olduğu gibi fakirliği ben doğuştan yaşıyordum. Annem dolar 4 liranın altındayken markette bana reşit değilken paramız yok yine diyordu karın tokluğuna yaşıyordum ben yine kısacası anlayacağınız doğuştan yani. Geçen günlerde konusunu açmıştım buraya Annemin siyasal islamcı olduğuna dair geleceğimizi batıran zihniyetle zihniyeti uyuştuğu için annemde ve babamda bana yaşattıklarını yaşamadan ölmemelidirler! Geçen yine siyasal islamcı annemle konuştum sabah kahvaltıda sen küçükken ben mutlu değildim diyordu. Bu seferde mutlu olduğunu söyledi istediği arabaya binememesine rağmen.
Müslüman biri zaten şükretmeyi bilir ancak ona tek öğretilen budur.
Chp zamanında aynı şeyleri yaşasaydı bunlar devlet yönetemiyorlar olurdu ama islamcı biri olunca aman gavurlar devletin başına gelmesin şükredelim.
Eleştirdikleri eski türkiyeye de bakarsan gıda, petrol ve enerji krizleri falan var genelde şuanki gibi bişey hiç görmediklerine rağmen nasıl eskiden kötü şimdi ise mutlu olabiliyorlar anlamıyorum.

"vadan hayinleri gidsin kardeşim erdoganı çekemiyor bunlar", "alamanya kötü diyorlar kardeşim", "ben halimden gayet memnunum kardeşim"
FhOFjA6XEAEoT2y.jpg

Geri
Yukarı