TYT'de hızlanma taktiği

Fearless0600

Attopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, TYT matematik 30 net üstü yapıyorum toplamda 80 net civarı netim var fakat asla süreyi yetiştiremiyorum matematikle başlayıp fen ardından Türkçe sosyal olarak çözüyorum matematiği sona bırakamam yoksa hiç çözemiyorum sınavı toplam 180dk civarında bitirebiliyorum sizce hızlanmak için ne yapılmalı ya da hızlı çözenler nasıl o kadar hızlı bitirilebiliyorlar?

Herkese merhaba, TYT matematik 30 net üstü yapıyorum toplamda 80 net civarı netim var fakat asla süreyi yetiştiremiyorum matematikle başlayıp fen ardından Türkçe sosyal olarak çözüyorum matematiği sona bırakamam yoksa hiç çözemiyorum sınavı toplam 180dk civarında bitirebiliyorum sizce hızlanmak için ne yapılmalı ya da hızlı çözenler nasıl o kadar hızlı bitirilebiliyorlar?
Bence türkçe sona bırakınca çok can sıkıcı bir hale geliyor. O yüzden ben genelde matematikten zevk aldığım için sonra matematiği bırakır ve tüm enerjimi ilk başta türkçe ve sosyale ayırırım. Türkçeyi daha hızlı çözmek için de genelde son sayfalardan başlarım çünkü oradaki paragraflar, başlardaki paragraf sorularına göre daha uzun olduğu için okuduğumu anlayamayabiliyorum. O yüzden de tersten paragraf çözerek hızlanabilirsiniz bence. Ama full odak başlamaya çalışın. Bir paragrafı baştan sona 2. kez okumamaya çalışın. Ve çok büyük bir olay değil ama ben bir sayfayı komple çözmeden önce kodlama yapmıyorum. Bir sayfayı bitirip hepsini aynı anda işaretliyorum. Bence daha hızlı oluyor. Ve arkadaşın dediği gibi bence türkçe-sosyal-fen-matematik şeklinde çözmelisiniz. Ama tabii ki daha hızlı yapabileceğinize inandığınız bir sıralama varsa siz bilirsiniz. Ama bu sıralama genelde hem hızlı hem de doğru yapma olasılığını arttıran bir sıralama oluyor.

Eğer sosyal ve fende hızlıysanız en sona bu ikisini bırakmak benim herkese önerdiğim ve kendim dahil verimini aldığım bir sıralama. Türkçe+matematik+sosyal+fen.

Yeni konular

Geri
Yukarı