Uçağın İniş Takımlarında Yolculuk Yapmak

Gus

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alberquerque
Daha fazla  
Çok ilgi çekici bir konu ki çok ilgi çekici bir video da olmuş. Ayriyeten Kerem Gök kanalını da tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şahsen, 40 bin fitte, alabildiğince bulutun arasında, gökyüzünü seyre dalarak, o oksijeni soluyarak(!) seyahat etmek isterdim :D Tabi ediliyor olsaydı ama maalesef mümkün değil :D Geriye sadece, koltukta uyuya kalmadan önce, camdan dışarı bakınca, görmek istediğim apansızca bulut ve gün batımı kalıyor :D Mutluluğun resmi değil mi :D Gün batımı, apansızca bulut, GE90 motorların sesi ve B777 :D

Uçağın iniş takımında seyahat edip donarak ölenlerde var, aynı şekilde seyahat edip sağ kaldığını iddaa edenlerde var:) Ama Kore'ye seyahat ederken uçağın kamerasından izleme imkanınız oluyor önünüzdeki ekranlarda iniş anında:) Gerçekten izlemesi harikaydı:)

Uçağın iniş takımında seyahat edip donarak ölenlerde var, aynı şekilde seyahat edip sağ kaldığını iddaa edenlerde var:) Ama Kore'ye seyahat ederken uçağın kamerasından izleme imkanınız oluyor önünüzdeki ekranlarda iniş anında:) Gerçekten izlemesi harikaydı:)
Airbus'mıydı seyahat ettiğiniz uçak? Genelde Airbus böyle bir seçenek sunuyor yolculara. Boeing'de daha yapan görmedim. B787'de vardı heralde sadece.

Airbus'mıydı seyahat ettiğiniz uçak? Genelde Airbus böyle bir seçenek sunuyor yolculara. Boeing'de daha yapan görmedim. B787'de vardı heralde sadece.
A330 olabilir. Çünkü çok malca bir dönemde yapmıştım bu seyahati niye bakıp incelemedim anlayamıyorum.

Avusturalya'da 1970 yılında olan bu olayda 14 yaşındaki Keith Sapsford dünyayı gezip görmek umudu ile Sydney-Tokyo seferini yapan bir uçağın iniş takımlarına gizlendi. Uçak yolcularını alıp pistte ilerlemeye başladı. Hızlanıp kalkış yaptıktan sonra iniş takımlarını toplarken yaklaşık 60 metrede çocuk dengesini kaybederek uçaktan düştü ve hayatını kaybetti . O anlarda yeni aldığı kamerasının lensini kontrol eden amatör fotoğrafçı John Gilpin aşağıdaki tarihe geçen kareyi yakalıyor. Havayolu şirketi tarafından yapılan açıklamada eğer çocuk oradan düşmeseydi ya ezilerek, ya donarak yada oksijen azlığından zaten öleceği yönündeydi.

Kaynak: Uçaktan Düşen Çocuk

Hayatını kaybedenler çok daha fazla,hele ki günümüz yıllarında bunu yapmak çok daha zor. Sonuçta artık uçaklar daha yüksekten ve daha hızlı uçuyor...

Dosya Ekleri

• düşen.png
    düşen.png
    186,5 KB · Görüntüleme: 255
Fotoğraf muazzam zaten. Ölenlerin oranı açık ara fazla. Donmasa bile oksijen sebebiyle gene ölüm oranı çok yüksek. Dağın zirvesinde bile nefes almak güçleşiyorsa o irtifada boğulmak kaçınılmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı