Uçak Maketi yapılmalı mı?

Makaleler
3
İyi akşamlar, havacılık tutkusu olan bir insanım ve maketler yapmak istiyorum. Fakat malum fiyatlar çok pahalı. Mesela sıfırdan en ucuz şekilde hesap yapsak:

Maket: 150₺ (ortalama maket diyelim)

Gerekli malzemeler
Boya:
70₺ (ucuz boya aldık diyelim)
Diğer malzemeler: 100₺ (uygun fiyatlı fırça, kesim matı, maket bıçak vb.)

Gördügünüz üzere ucuzu bile 320₺ 😅.

Yani alsam parça parça uzun sürede bile bu malzemeleri anca toparlayabilirim. Danışmak istedim, sizce değer mi?

Hoşuna gidiyorsa, güzel yapacağını düşünüyorsan değer tabii.

Mesela benim uçağa ilgim yok diyelim, benim için gereksizdir ama senin hoşuna gidiyorsa o para verilir :)
Çok fazla yapmak istiyorum ama parcaları 1 ay gibi uzun aralıklarla alabilirim. Bu yüzden şüpheci yaklaşıyorum. Ama galiba para biriktirip toplu bir şekilde almayı düşünüyorum yazın. 500₺ gibi bir bütçe ayırmak istiyorum.🙂

Değmez bence. Çünkü çok hassas ölçüler kullanman gerekiyor. Bu sefer hata yaptıkça soğuyup bıkabilirsin maketten. Al beğendiğin uçağın maketini yavaş yavaş yaparsın keyifle. Revell gibi model-set olarak satılanlardan alırsan fırçası boyası her şey dahil geliyor. Daha da rahat oluyor öyle.

Değmez bence. Çünkü çok hassas ölçüler kullanman gerekiyor. Bu sefer hata yaptıkça soğuyup bıkabilirsin maketten. Al beğendiğin uçağın maketini yavaş yavaş yaparsın keyifle. Revell gibi model-set olarak satılanlardan alırsan fırçası boyası her şey dahil geliyor. Daha da rahat oluyor öyle.
Demenizin üzerine biraz daha arastırdım ve şöyle bir şey buldum. Bazıları görselde boya dahil set gösteriyormuş fakat boyasız gönderiyormuş. Bakalım umarım boya da gelir.

Demenizin üzerine biraz daha arastırdım ve şöyle bir şey buldum. Bazıları görselde boya dahil set gösteriyormuş fakat boyasız gönderiyormuş. Bakalım umarım boya da gelir.

"model-set" diye arattır. Diğerleri sadece maket olarak geliyor. Model-set olanlarda her şey dahil şekilde geliyor. Normaline göre biraz daha pahallı ama uğraşmıyorsun aramakla falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı