Üniversite hazırlık okunur mu?

@One Face kendini geliştirmekten kastım, bu bir sene içerisinde dili fazlasıyla akıcı şekilde konuşur hâle gelebilir. Bu bir senelik süreç içerisinde hiç yatmayıp kendi bilgisine katabildiği kadar bilgi katmaya çalışacak ve haricinde kendisine işe yarayacak bilgileri haznesine ekleyecek ki birinci sınıfa dolu dolu başlayacak. Bunu yapabilirse bundan iyisi olmaz. Hazırlığa kötü gözle bakmayın. Hem çevre hem de kendini geliştirmesi açısından oldukça iyi bir şey. Çevrenize kesinlikle aldırış etmeyin.
Hocam sayenizde hazırlığı okumayı tekrar düşüneceğim. Başka sitelerde soruyorum (DH Forum, Reddit vs), adamlar hele hazırlık eğitimi iyi değilse vakit kaybından başka bir şey değil diyorlar. Diğer yandan üniye alışma sürecine de katkıda bulunur hazırlık. Yalnız hazırlık müfredatına nasıl ulaşabilirim? Çok basit seviyeden mi başlıyor yoksa lisede öğrenilen İngilizcenin devamı şeklinde mi?

@Connor The Android hazırlıkta en basitten başlatırlar. Gördüğüm kadarıyla bölümünüz İngilizce ve hiçbir konuyu da kolay deyip atlamayın. Her konunun bir önemi vardır ve birbirleriyle de bağlantılı olurlar. Şunu hiç unutmayın: Zoru yapabilmek için önce kolayı çok iyi yapmalısınız ki zoru yapabilesiniz. A1-A2 şeklinde giderler ve tahminimce B2'ye kadar getirirler. Üniversiteden üniversiteye göre bu durum değişebilir, müfredatına okulunuzun internet sayfasından bakmayı deneyebilirsiniz de size verebileceğim en iyi tavsiye şu olur ki en basitten başlayın. Basitleri hallede hallede zora doğru gidersiniz. Milletin lafına kesinlikle aldırış etmeyin.

Eğer gitmek istediğin üniversite iyi bir başarı oranına sahipse hazırlıkta edindiğin İngilizce öğrenimini devam ettirmen sana çok büyük katkı sağlar. Ama eğer iyi bir hazırlık eğitimi sunmayan üniversite tercihin varsa bence bir sene heba olur. Hazırlık imkanlarını araştırman iyi olur gitmek istediğinin üniversite için, eğitim elemanları nasıl, içerik nasıl, eğitim nasıl işleniyor gibi araştırmaları daha derinleştir bence.

Geri
Yukarı