Üniversitede vizeyi kaçırmanın sonuçları ne olur?

Yiğitrrr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 tane Online vize sınavını kaçırdım, sadece 1 dersin o da. Acaba bana etki eder mi, telafisi olur mu, sınıfta veya dersten kalma durumu gibi durumlar olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1 tane Online vize sınavını kaçırdım, sadece 1 dersin o da. Acaba bana etki eder mi, telafisi olur mu, sınıfta veya dersten kalma durumu gibi durumlar olur mu?

Telafisi olur mu bilemem bunu hocana sorabilirsin ama muhtemelen olmayacak diye düşünüyorum dersten kalma gibi durum olmaz en çok final sınavı etki eder vizenin etkisi %20 veya %40 olabiliyor dersten derse değişiyor mesela ben 100 almıştım %20'ydi etkisi 20 puan oldu finalden düşük aldığımda kalmıştım.

Hocadan hocaya değişen bir puanlama sistemi var okulunun Online eğitim sayfasında yapılan sınavsa geçerli bir sebebin yoksa sınava girmediğinden dolayı 0 olarak değerlendiriliyor örneğin %40 vize %60 final olan bir değerlendirme varsa finalden 100 aldığın takdirde ders notun 60 oluyor C3 ya da D olması lazım. Hocanın farklı bir yerden ödev vs. şeklinde yaptığı bir şeyse o hocayı ikna etmene kalıyor.

Bir şey olmaz, Finalden yüksek alırsan geçersin. Üniversitede sınıfta kalma diye bir şey yok, geçemediğin dersleri üst sınıfta alttan alırsın, zamanında bitiremezsen dönem uzatırsın.

Geri
Yukarı