Unreal Engine 5 Blueprint ne kadar faydalı?

Mustyokty

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Dual Radeon RX 6650 XT OC DUAL
Asus TUF Gaming B550-Plus
AMD Ryzen 5 5600
Meslek
Software/Animator
Benzer açılmış konular vardı fakat pek sorumu karşılamadı. Bir süredir kullandığım Unity artık zevk vermiyor. UE5'e geçmek istiyorum ama C++'la pek uğraşmak istemiyorum. UE kullanan arkadaşlar acaba Blueprint gerçekten işe yarıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer açılmış konular vardı fakat pek sorumu karşılamadı. Bir süredir kullandığım Unity artık zevk vermiyor. UE5'e geçmek istiyorum ama C++'la pek uğraşmak istemiyorum. UE kullanan arkadaşlar acaba Blueprint gerçekten işe yarıyor mu?

İşe yarıyor mu nasıl bir soru hocam?

C++'ın görsel hali gibi düşünebilirsiniz, aynı yapboz birleştirir gibi. İnanın bana Blueprint, satır satır kod yazmaktan daha kolay ve avantajlı. Karışıklık yok, ufak tefek noktalama hataları yok...
Ayrıca kaynak bakımından da Blueprint daha yaygın, istediğinize daha kolay erişirsiniz.

Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. İlk zamanları hali hazırda kullanan tanıdıklarım optimize bir yapıda olmadığını dile getirmişti zamanında, sanırım gerçekten büyük leveller atlamış durumda.
İşe yarıyor mu nasıl bir soru hocam?

C++'ın görsel hali gibi düşünebilirsiniz, aynı yapboz birleştirir gibi. İnanın bana Blueprint, satır satır kod yazmaktan daha kolay ve avantajlı. Karışıklık yok, ufak tefek noktalama hataları yok...
Ayrıca kaynak bakımından da Blueprint daha yaygın, istediğinize daha kolay erişirsiniz.
Teşekkür ederim değerli cevabınız için. Bundan 1-2 yıl önce falan blueprint kullanan tanıdıklarım pek optimize olmadığını söylemişti şu anda demek ki büyük yol kat etmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı