USB 3.0 Portunda USB 2.0 cihazlar çalışmaması

• Konuyu başlatan Ng3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 4B

Ng3

Hectopat
Merhabalar;
COOLER MASTER MASTERCASE PRO 5 Kasamın ön panelinde bulunan iki adet USB 3.0 portu kısa süredir USB 3.0 bağlantıları hariç çalışmıyor portlara taktığım USB 2.0 cihazları görmüyor ama 3.0 olan flash bellek gibi cihazları sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor.
Anakart modelim MSI Z170A GAMING M7
Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 17134)

Donanımı kaldır yeniden yükle veya MSI sitesinden sürücüleri yüklemeyi tek tek denedim. En son BIOS güncellememi de yaptım ama bir çözüm olmadı maalesef ki bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Aygıt yöneticisinden USB3.0'ın sürücüsünü kaldır. Sonra USB2.0 ı tak o kendi yüklesin driveri.

Anakart chipset sürücüsünü kendi sitesinden indirip kurun. Aklıma farklı bir yol gelmiyor.

Biosta bununla ilgili bir ayar olabiliyordu sanırım. Bir kontrol etmenizde yarar var. USB 2.0 aygıtı taktığınızda aygıt tanınamadı mı diyor? Herhangi bir tepki vermiyor mu?

Anakart chipset sürücüsünü kendi sitesinden indirip kurun. Aklıma farklı bir yol gelmiyor.
Intel Chipset Driver
Sürüm 10.1.1.45
Bunu yükledim malesef çözüm olmadı.

Biosta bununla ilgili bir ayar olabiliyordu sanırım. Bir kontrol etmenizde yarar var. USB 2.0 aygıtı taktığınızda aygıt tanınamadı mı diyor? Herhangi bir tepki vermiyor mu?

Ön panele Usb 2.0 aygıtı taktığımda hiçbir tepki vermiyor ancak telefon takarsam şarj oluyor yani enerji geliyor ama dosya aktarımı yapmıyor.

Kasanın arka tarafında usb 2.0 veya 3.0 farketmeksizin çalışıyor.

Bios üzerinde bununla ilgili bir ayar bulamadım

Kasadan gelen USB kontrolcü kablosunu anakarttan çıkarıp sistemi o şekilde bir kere çalıştırıp sonra tekrar takarak çalıştırmayı dener misin? Sorun muhtemelen fiziksel değil ama denemekte bir zarar yok.

Kasadan gelen USB kontrolcü kablosunu anakarttan çıkarıp sistemi o şekilde bir kere çalıştırıp sonra tekrar takarak çalıştırmayı dener misin? Sorun muhtemelen fiziksel değil ama denemekte bir zarar yok.

Bunu da denedim kasa içerisinde ki kablolar sorunsuz bir şekilde yerine oturuyor ancak söylediğiniz gibi denediğimde bir sonuç alamadım
@Recep Baltaş @Ali Güngör
Bu konu hakkında bir bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Merhabalar,
Msi ve Cooler Master ile mail alışverişinde bulunduktan sonra iki firmada yardımcı olmadılar.
Kasanın senelik detaylı bakımını yaptıktan sonra tesadüf olarak ön portları denedim ve sorun nasıl oldu bilmediğim halde düzeldi aslında tek yaptığım kasaya kompresör ile hava tutmak oldu.
Sorunum bu şekilde giderilmiş oldu yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler

Dosya Ekleri

• IMG_2741.JPG
    IMG_2741.JPG
    116,4 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_2744.JPG
    IMG_2744.JPG
    122,6 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_2745.JPG
    IMG_2745.JPG
    109,1 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı