USB belleksiz HDD ile SSD'ye format atma

Laptopum Lenovo G505S, eski bir laptop olduğu için USB'si bozuldu (seneye yeni bilgisayar alacağım ama bir senelik kesinlikle idare etmesi gerek).
Bütün USB portlar çalışmıyor ve bilgisayarada virüs girdiama öyle çok büyük bir virüs değil bilgisayarı sürekli yavaşlatıyor.
Ve format atmam gerek, bilgisayarımda 120 GB'lik SanDisk SSD var, ve bugün elimde kullanılmayan bir 500GB'lik HDD var.
Şu anki sistem Windows 10, ve ben Win 8.1 kurmak istiyorum(Win 8.1 Single languge indiriliyor).

bilgisayar.JPG

özellikler.JPG

Dosya Ekleri

• bilgisayar.JPG
    bilgisayar.JPG
    15 KB · Görüntüleme: 157
Aşağıdaki konu da sorununuzu çözebilir.

Astrietz bey, bilgisayarım Win 10LA uyumlu değil önceden elimde o var diye alalecele onu atmıştım ama yavaşlıyor bilgisayar bayağı Win 8.1 şart.

Tutuklu8 maalesef o yöntemi denedim hata veriyor laptop.

Bytes bix seninkini de deniyorum.

BIOS'dan yapmaniz gerek. Sanırım Windows 10 kullanıyorsunuz. BIOS'dan yaomauı deneyin olmazsa mecbursun harici bir flash bellek almaya.

Malesef Windows 10 dan Windows 8.1 Usb bellek olmadan geşemezsiniz ucuz bir flash bellek almanızı öneririm 8 gb yeterli o hatayı almanızın sebebi Windows 10 işletim sistemine Windows 8.1 kurmak. Bu yüzden yeni bi flash bellek alıp biosdan boot etmeniz biosdsn format atmanız gerek. İyi forumlar.

Ayrıca Windows 10'dan Windows 8.1 geşmeniz bence yanlış. Performans olarak da güncellik açısındanda güvenlik açısındanda Windows 10 daha iyidir size tavsiyem buradan Windows 10 kurun kafanız rahat olsun. Ve hep güncel kalın. Bu linkden orijinal Windows 10 indirebilirsiniz.

.
Arkadaşın ne yazdığını okumamışssın herhalde. Bilgisayardaki bütün usb portları çalışmıyor diyor.

Merhaba. Eğer ssd yi başka bir bilgisayara bağlayıp kullanma şansınız varsa kolay bir yöntem var benim eskiden uyguladığım. Ssd deki tüm bölümleri disk yöneticisinden silip 6 gb lık bir bölüm ve kalan kısmı bir bölüm olacak şekilde yeniden yapılandır. 6 gb lık bölüme İSO dosyasının içeriğini çıkartın. Bölüm ntfs olabilir sorun değil. Sonra o bölüm üzerine disk yöneticisi üzerinde sağ tıklayıp etkin bölüm olarak işaretleyin. Diğer bölümü de biçimlendirin ntfs olarak. Sonra diski kullanacağınız bilgisayara bağlayıp başlatın. Herhangi bir sıkıntı yoksa doğrudan kurulum başlayacak. Kurulumda disk seçiminde 2. Olan büyük bölümü seçin ve rutin kurulum işlemini yapın. Ürün anahtarı yoksa atla diyerek geçebilirsiniz. Bundan sonrası artık size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı