USB flash bellek önerisi

Okuma yazma hızı ne kadar o da önemli.

F/P olarak en iyisi BİM'de satılan Toshiba'lar 7 tane aldım hepsinde Windows 10, Windows 11, Memtest, Catalina vb şeyler var 1 senedir iyi gidiyor.

Hiz önemli hocam bende de flash var macOS Monterey'i yazdırırken mesela USB'ye 1 saatten fazla sürüyor ondan hiz önemli.

Ultrafit'in önceki versiyonu vardı bende 128 GB. İçinde birçok veri vardı. Önce arkadaki plastik kısım kırıldı. Aşırı ısınıyordu. Bu ısınmadan kaynaklı içindeki küçük direnç lehimi eridi ve sonra da direnç düştü kayboldu. Ultrafite yazdım direnç değerini veremeyeceklerini, veri kurtarma servisinden yardım alabileceğimi söylediler. O gün bugündür SanDisk'ten uzak duruyorum. Verileri kurtarmak için direncin yerine bir tane potansiyometre lehimleyip direnç değerini tespit edeceğim. Acil olmadığı için denemedim daha.

Marka olarak SanDisk USB 3.1 Ultra Dual var bende 128 GB memnunum ama onun fiyatı 250 300 TL civarında ve 128 GB'i depo olarak kullanıyorum ondan 32 GB lazım ve yazdırma hizi iyi olan bir SanDisk USB arıyorum.

SanDisk Ultra olanı öneririm. 64 GB olanından uyguna bulabilirseniz almanızı tavsiye ediyorum.

Hangi Ultra olanı hocam o linklerden birinde Ultra Shift var onu mu diyorsunuz yoksa Ultra Dual olanından mi bahsediyorsunuz anlayamadım link atarsanız sevinirim.

Yazma hızı ne kadar bunun hocam.

Son düzenleme:
Yazma hızı ne kadar bunun hocam.
Biri bunu paylaşmış. 55-60MB/s sanırım yazma hızı

Screenshot_1.jpg

Geri
Yukarı