Valorant'ta RTX 2070, R5 5600 sistemde düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

Crownzy

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 2070
Anakart
B450
İşlemci
AMD 5600
Normalde 300-500 arası FPS alırken Valorant'ı güncelledikten sonra 200 FPS almaya başladım. Bu sorun sadece bende var arkadaşlarıma falan sordum onlarda hiçbir FPS düşüşü yok ama benim FPS'im düşük. Diğer oyunlarda da denedim diğer oyunlarda hala aynı FPS'yi alıyorum sadece Valorant'ta düşük FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde 300-500 arası FPS alırken Valorant'ı güncelledikten sonra 200 FPS almaya başladım. Bu sorun sadece bende var arkadaşlarıma falan sordum onlarda hiçbir FPS düşüşü yok ama benim FPS'im düşük. Diğer oyunlarda da denedim diğer oyunlarda hala aynı FPS'yi alıyorum sadece Valorant'ta düşük FPS alıyorum.
Guncellemeden sonra benim ve 3 arkadaşımın daha fpsi 100-200 fps düştü sistem degilde oyunla alkaalı bir sorunda olabilir

Valorant'ın optimizasyon olarak çok iyi olduğunu söyleyemem fakat aşağıda belirttiğim fikirler işinize yarayabilir. Eminim oyun güncellemelerle ilerleyen zamanda düzelecektir.
Valorant'ta bende de aynı durum vardı. Optimizasyon olarak şu sonuca vardım.

Yüksek grafik oynarsanız ekran kartına yük bindiği için daha fazla FPS alırsınız.

Düşük grafiklerde işlemciyi kullandığını fark ettim. Yani FPS farkı olabilir.

Valorant'ın optimizasyon olarak çok iyi olduğunu söyleyemem fakat aşağıda belirttiğim fikirler işinize yarayabilir. Eminim oyun güncellemelerle ilerleyen zamanda düzelecektir.
Valorant'ta bende de aynı durum vardı. Optimizasyon olarak şu sonuca vardım.

Yüksek grafik oynarsanız ekran kartına yük bindiği için daha fazla FPS alırsınız.

Düşük grafiklerde işlemciyi kullandığını fark ettim. Yani FPS farkı olabilir.
Dediklerin her oyunda böyle zaten dediğin gibi valorant işlemci odaklı ama warzone ekran kartı odaklı lakin 100-200 fps farkı bir tıkta oyunun optimizasyonun kötu olmasıdır

Geri
Yukarı