''var'' komutu çalışmıyor

Uetros

Decapat
Bu yaz gününde boş işlerle uğraşacağıma kodlama öğrenmeye karar verdim ve HTML'den sonra Javascript komutlarını inceliyordum.
"Var" komutunu kullanırken adını verdiğimiz fonksiyonun değerini sayı harici bir karakterle başlatamıyorum örneğin
Var xxx=admin; olmuyor fakat
Var xxx=2admin; tarzında oluyor.
Bunun sebebi nedir? Ve bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef dostum olmuyor fakat demek istediğini anladım tırnak içerisinde olmadığı için başka yerlerde bu tanımlanmış bir komut mu onu arıyor fakat bulamıyor. Tırnağı koyunca ise string olduğunu anlıyor fakat çalışmadı.
farklı bir tarayıcıda dene, hayla olmassa kodları herangi bir yerden kopyala yapıştır yap dene. hayla daha olmassa nedenini bilmiyorum

Bir sey anlasilmiyor dediklerinden. "Var" degil "var" olacak bir kere. Bir de kodun kendisini code blogu icerisinde atip, aldigin hatayla birlikte paylasir misin?

Bir sey anlasilmiyor dediklerinden. "Var" degil "var" olacak bir kere. Bir de kodun kendisini code blogu icerisinde atip, aldigin hatayla birlikte paylasir misin?
Cümlenin baş harfini büyük olarak yazmaz isem moderatörler aşırı tepki gösteriyor kendi post'uma mesaj atamıyorum 1 saat, millet ise afk sanıyor.

Cümlenin baş harfini büyük olarak yazmaz isem moderatörler aşırı tepki gösteriyor kendi post'uma mesaj atamıyorum 1 saat, millet ise afk sanıyor.
Iste o yuzden code blogu kullanmalisin. Cumle degil, kod yaziyorsun.

Kod:
var hede = "hede";
var hodo = "hodo";

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı