Vekalet ile araç satışı yapmak

Mr.Bubbles

Kilopat
Yer
Aydın
Merhaba arkadaşlar, ben geçenlerde aracımı İstanbul'dan bir kişi ile anlaşıp sattım. Aracı alacak kişi aracın parasının tamamını önceden benim hesabıma yatırdı ancak kendisinin çok meşgul olduğunu ve almaya gelemeyeceğini, yerine çekicisini göndereceğini söyledi. Çekici ertesi gün geldi, aracı ve ruhsatı çekiciye verdim. Araç gitti ancak hiçbir noter işlemi yapmadık. Aracı alan kişi notere gidip kendisinin üzerine araç satışı için vekalet vermemi söyledi. Ben de dediği gibi gidip 15 günlük vekalet verdim. Size sorum şu: Bu olaydan benim başıma herhangi bir sıkıntı gelebilir mi? Gelirse ne gibi bir olay gelebilir?

Hocam noter işlemini yapmadan neden gönderdiniz ki anlamadım ben bu işi tamam paranız gelmiş olabilir de işlemler yarım yamalak olmuş.

Yapılan işlem çok şüpheli ve yarım yamalak görünüyor, üstelik karşı tarafın size inanılmaz derecede olan güveni de dolandırılma vakalarında hep anlatılan şeyler. Parayı almış olsanız dahi Noter devrini yaptırmadan çekiciyle araç göndermekte işini farklı bir boyutu inşallah dolandırılmazsınız. Malum şu zamanlarda akıl mantık almayacak her türlü dolandırıcılık yöntemi var. Araç satışı vekaleti verirken X marka, x model, x plakalı aracın satışı için diye vekalet vermediniz mi? Ek madde eklettiyseniz veya farklı bir vekalet türü için imza attıysanız başınız belaya girebilir. Onun dışında sadece x plakalı aracın satışı için diye bir vekalette sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı