Vergisiz telefon için hat nasıl devredilir?

eminx44

Centipat
Merhaba, vergi indirimli telefon aldım ama hat annemin üstüne Türk Telekom kullanıyorum ve taahhüdün bitmesine 8 ay falan var daha. Hattı kendi üzerime devir etsem ekstra ücret alınır mı? Ve ne kadarlık bir ücret çıkar bilgisi olanlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, vergi indirimli telefon aldım ama hat annemin üstüne Türk Telekom kullanıyorum ve taahhüdün bitmesine 8 ay falan var daha. Hattı kendi üzerime devir etsem ekstra ücret alınır mı? Ve ne kadarlık bir ücret çıkar bilgisi olanlar var mı?
Devir işlemlerinde taahhüt bozulduğu için ruhunuza kadar isterler. Devir işlemleri yeni hat alma süreciyle aynıdır tek farkı devir eden kişi de orda bulunur, imzalar atılır devir işlemleri gerçekleşir. Ama baya masraflı olabiliyor. En mantıklısı yeni hat almak.

tavsiyem yurt dışı telefonları gibi 4-8 ay kullanıma açıksa o şekilde kullanıp son zamanlarda devri yapmanız.

480TL devir ücreti( yine faturalıya geçerseniz 12 aya bölünüyor, aylık 40TL ödüyorsunuz) ve cayma bedeli harici bir ücret çıkmıyor. Cayma bedelini yanlış hatırlamıyorsam 5555e taahhüt yazarak öğrenebiliyordunuz. Ben taahhüdümün bitmesine 7 ay kala bozdum 171TL cayma bedeli çıktı.

Herekese teşekkür ederim ,bugün türk telekoma gittim ve hattı üzerime aldım buda bana 400 tl tahhüt bozma 400 tl devir ücreti olarak yansıdı. Tahhüt bozma ücretini bidahaki faturada ödeyeceğim ,devir ücretini ise ayda 40 tl 12 ay boyunca faturama yansıyacak. Kısacası vergisiz telefon alim derken soyuldum.gerçekten çok sıkıntılı işler kolaylık diye bir şey yok güzel ülkemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı