Çözüldü Veri tabanında veri silme işleminde hata oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Umutiko

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, deneme amaçlı bir e ticaret sitesinin veri tabanını oluşturuyorum. Kategoriler, markalar, ürünler, ürünlere ait fotoğrafların tutulduğu tablolar ayrı ayrı şekilde oluşturuldu. Ürünler ile fotoğrafları fotoğraf tablosunun dizayn kısmında sağ tıklayarak 1. görseldeki birincil anahtar ve yabancı anahtar ilişkisini oluşturdum. Bir ürün silinince o ürüne ait fotoğraflar da ürünü sildiğim an silinmiş oluyor fakat bunu marka-ürün ilişkisi ile yapamıyorum. Örneğin 2-3 tane aynı markadan ürün olsa ben o markayı silince 3. görseldeki hatayı alıyorum. Bir fikri olan var mı?

Konu kilitlensin.

Dosya Ekleri

• Fotoğraf ürün ilişkisi.png
    Fotoğraf ürün ilişkisi.png
    163,1 KB · Görüntüleme: 21
  • marka urun iliskisi.png
    marka urun iliskisi.png
    193,4 KB · Görüntüleme: 21
  • silinme hatası.png
    silinme hatası.png
    153,4 KB · Görüntüleme: 25
  • ürünler.png
    ürünler.png
    143,7 KB · Görüntüleme: 18
  • markalar.png
    markalar.png
    134,8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Çözüm
Selam ,
Marka tablosundan silmek istediğin kayıt ile ürün_tablo tablosundaki kayıt arasında bir foreign ilişki var. (Marka ID üzerinden).
Tablonu drop edip alanı primary key üzerinden kurabilirsin. O zaman hata almaman lazım.

Veya ürün tablosu altında key klasörüne git. Marka ID yi bul. Modify de ve insert update spesification da delete rule 'ı Cascade yap.
Selam ,
Marka tablosundan silmek istediğin kayıt ile ürün_tablo tablosundaki kayıt arasında bir foreign ilişki var. (Marka ID üzerinden).
Tablonu drop edip alanı primary key üzerinden kurabilirsin. O zaman hata almaman lazım.

Veya ürün tablosu altında key klasörüne git. Marka ID yi bul. Modify de ve insert update spesification da delete rule 'ı Cascade yap.

Çözüm

Geri
Yukarı