Video çekerken işlemci mi önemli ekran kartı mı?

UmutIşığı

Hectopat
Daha fazla  
-Konu yanlışsa özür diliyorum uygun yer burası gördüm buraya açıyorum, eğer yanlışsa konu yeri değiştirilsin.

Evet arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum video çekerken ekran kartımı önemli işlemci mi ?
Ekran kartı : FPS Veriyor.
İşlemci : Video çekerken kayıt işlevi işlemciye büyük yük bindiriyor.

Şimdi hangisi daha önemli ? Video çekiyorum ve video çekerken FPS Düşüyor bundan dolayı soruyorum.
Hangisi en önemli etken ? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside. Oyun oynarken(video çekmeden) ekran kartı daha önemli. Ama dediğin gibi video çekerken cpu'ya çok büyük yük biniyor. Ama FPS yüksekliği videoda sorunu ortadan kaldırır. Ekran kartı diyorum.

Ekran kartı büyük olursa FPS yüksek olur iyi çekersin kasma olmadan.
İşlemci kötü olsa bile rahat çekersin.

Ekran kartı düşük olursa FPS Düşük olur orta çekim yaparız.
İşlemci iyi olursa Yükü işlemci kaldırır ve iyi çekebilir.

Şimdi bu %50 ihtimal oluyor ikisinde de ? Diğer kişiler bakalım ne dicek, ama baya kafam karıştı açıkçası. En iyisi @Recep Baltaş , @MF 'a sormak iyi çünkü baya karışık soru gibi. Umarım ikisinden biri konuya cevap atar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tamamen video çekilecek olan yazılıma bağlı. ShadowPlay işlemciyi %1 bile kullanmıyor. Ekran kartını %9 civarında da meşgul ettiğini gördüm. Bu, az önce gerçekleştirdiğim ufak bir testin sonuçlarıdır...

Bana göre önemli olan donanım, kaydı yazılan disktir. Oyun oynarken ShadowPlay diskin bir bölümünü meşgul ediyor. Yavaş bir disk oyunda takılmalara neden olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı