Videodaki tavuk tantuni tarifi iyi midir?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Sadece toz biber atıyor tavuğa, arada bir su, bol sıvı yağ, orijinal tavuk tantuni böyle mi yapılır? Toz biber dışında başka baharatlar atılır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece toz biber atıyor tavuğa, arada bir su, bol sıvı yağ, orijinal tavuk tantuni böyle mi yapılır? Toz biber dışında başka baharatlar atılır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Önce haşlayıp sonra da kızartırsan içi de pişmiş olur.

Hocam ben
bu videodaki gibi denedim enfes oldu bunu öneririm.

Hocam ben
Ben de bu videoyu izleyerek yaptım o günden beridir tantuni yemiyorum.

Önce haşla, sonra kızart. Kızartırken de ara ara tavuğun haşlama suyunu eklersin yağ haricinde.
Baharat olarak da kırmızı toz biber haricinde bir şey kullanma. Orijinali böyle diye biliyorum.
Ayrıca videodaki gibi geniş tava kullanman daha lezzetli hale getirir. Afiyet olsun.

Ben de bu videoyu izleyerek yaptım o günden beridir tantuni yemiyorum.

Ben de Mersin'e gitmiştim. Neyi meşhur diye baktım Tantuni yazıyor. Her yerde de tantunici var dönerci yok. Orada kaldığım süre boyunca farklı bölge ve dükkanlardan tantuni alıp yedim. Hepsi de berbattı. İç Anadolu bölgesinden de Arabaşı çorbasını araklamışlar. Biz Yozgatlı olarak içtim ve o da berbattı.

Önce haşla, sonra kızart. Kızartırken de ara ara tavuğun haşlama suyunu eklersin yağ haricinde.
Baharat olarak da kırmızı toz biber haricinde bir şey kullanma. Orijinali böyle diye biliyorum.
Ayrıca videodaki gibi geniş tava kullanman daha lezzetli hale getirir. Afiyet olsun.

Tamamen haşlansınmı hocam? Bir de haşlama suyunu normal su yerine mi koyayım kızartırken? Yoksa 2 sinidemi koyayım?

@432777 @745049

Hocam ben
Hocam toz biber dışındaki baharatlar yakışıyormu sizce?

Son düzenleme:
Kusura bakma, o günden sonra giremedim. Umarım lezzetli olmuştur.

Oldu oldu, sadece biraz fazla pişirdiğim için kuru oldu ama sosla çözdüm kuruluğuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı