Çözüldü ViewSonic monitörde yanıt verme süresini ultraya alınca ghosting oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Andonyadis1

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Xg2401
IMG_7383.jpeg

IMG_7384.jpeg

Arkadaşlar monitorun gelişmiş ayarlarından yanıt verme gecikmesini ultraya aldığımda ghosting oluyor. Açıkçası çok fazla rahatsız olmuyorum. Rekabetçi oyunlarda ultraya alırsam performansımı arttırır mı? Açmalı mıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar monitor ayarlarından FPS 1 modundan FPS 2 moduna aldığımda ghosting bayağı azaldı, sorunu böyle çözdüm.
Eki Görüntüle 2165880

Eki Görüntüle 2165881

Arkadaşlar monitorun gelişmiş ayarlarından yanıt verme gecikmesini ultraya aldığımda ghosting oluyor açıkçası çok fazla rahatsız olmuyorum rekabetçi oyunlarda ultraya alırsam performansımı arttırır mı açmalı mıyım sizce.

Alttaki fotoğraf Ultra ayardaki.

Normalde TN paneller en az ghosting oranına sahip paneller. Ne zaman aldınız monitörü?

İkinci el almıştım ne yazık ki.

Alttaki fotoğraf Ultra ayardaki

İkinci el almıştım ne yazık ki

2016 da çıkmış monitör belki çok kullanıldığı için olabilir 8 senelik monitör. Aşırı göze çarpacak bir şey yok gibi, ben VA kullanıyorum ben alıştım artık kardeş gibiyiz onunla :D üstteki daha iyi ama. Üstteki ayarda kullanın.

2016 da çıkmış monitör belki çok kullanıldığı için olabilir 8 senelik monitör. Aşırı göze çarpacak bir şey yok gibi, ben VA kullanıyorum ben alıştım artık kardeş gibiyiz onunla :D üstteki daha iyi ama. Üstteki ayarda kullanın.
Acaba kablodan kaynaklı mı hdmi kullanıyorum çoğu forumda okuduğuma göre kablo ile gidiyormuş ultra ayarda ghosting

Acaba kablodan kaynaklı mı HDMI kullanıyorum çoğu forumda okuduğuma göre kablo ile gidiyormuş Ultra ayarda ghosting

Panel kaynaklı bir durum. Ama imkanın varsa DisplayPort'ta deneyebilirsin.

Arkadaşlar monitor ayarlarından FPS 1 modundan FPS 2 moduna aldığımda ghosting bayağı azaldı, sorunu böyle çözdüm.

Çözüm

Renk ayarların aşırı parlak olmuş olabilir ona dikkat et yoksa çok kötü görünür zaten TN panel kullanıyosun siyah beyaz oyun oynamak istemezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı