Viewsonic VX2458 ilk açılışta görüntü gelmiyor

mertkaran017

Centipat
RX590 ile bu monitörü kullanıyorum. Konu açmadan önce forumda arama yaptım. CSM kapatmanın işe yaradığı yazılmış ama MSI anakakartta bu ayarı bulamadım. MSI anakartlar için Windows10 WHQL Support kısmını kapalı moda getirmenin gerektiği yazılmış ama zaten kapalıydı. Gerçekten sıkıntılı bir durum, format atmak ya da BIOS'a girmek için sürekli TV'ye bağlamam gerekiyor. DP ile bağlanınca böyle bir sorun olmayacağı yazılmış ama HDMI kullanarak MSI anakartta bu sorunu nasıl çözebilirim? Teşekkürler.
Kurcalarken çözdüm, paylaşayım. Başka bir ekrana HDMI ile bağlayıp BIOS ayarlarına girdim. Anakartım MSI ve Windows10 WHQL Support ayarı kapalı idi. Onu açık yaptım, sonrasında sağ üstte kapatma tuşuna basınca "CSM enable --> disable, Windows10 WHQL Support disable ---> enable" şeklinde yazıyor zaten. Yani MSI anakartta CSM "kapatmak" için WHQL özelliğini "açmak" gerekiyor. Artık sorunum çözüldü. Aynı problemi yaşayan kişilere duyrulur.

Son düzenleme:
ASUS X570 anakart ile nasıl çözülür? Dediginiz ayarı bulabilirsem yapayım. Yoksa format atmak için her seferinde televizyona bağlamak çok yorucu. Her zaman format atmıyorum aslında. Yine de böyle uğraştırması gerçekten çok saçma. Bu markanın artık hiçbir ürününü almam.
Edit: Benim sorunum bilgisayar açılırken no signal hatası verirken, windows ekranına gelince görüntü geliyordu. Ben sorunu şu şekilde çözdüm.
Monitörün fişini çektim, bilgisayarı açtım. Bilgisayar açılırken monitörün fişini taktım. Artık görüntü bilgisayar açılır açılmaz gelmeye başladı.
Çözüm yöntemi önerilerime bunu her zaman ekleyeceğim. Ancak belirtmem gerekir, ekran kartı sürücüsü yüklüyken bunu denedim.
Yine ekleyim, bu markadan asla bir daha almam.
*
Bir düzeltme eklemek istedim. Sorunu kalıcı şekilde çözmem BIOS güncellemesi ile oldu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı