Web programcılığından bilgisayar mühendisliğine gidilir mi?

Mustafacan

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Pendik Türk Telekom Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni kazandım. Burada Teknik servis ve Web programcılıgı var. Ben bu okulda Web programcılığını okursam üniversitede bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliğini kazanabilir miyim? Son sorum da şu olacak bu okul nasıl iyi mi okul?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mühendislik için çok ama çok çalışmak gerekiyor özellikle meslek lisesinden gideceksen. Lisede seçtiğin alan ile üniversitede okuyacağın alanın aynı olmasına gerek yok. Lisede web tasarım üniversitede yazılım okuyabilirsin sorun yok. Meslek lisesinden gitmek zor onun yerine Anadolu liselerine gidin meslek lisesinde eğitim seviyesi çok düşük. Benim bilgisayar okuyan arkadaşlarımın hiç biri bu sene mühendislik kazanamadı ve gerçekten puanları iyi idi. Çok samimi olduğum 2 arkadaşımda öğretmenliğe ek puan geldiği için öğretmenliği tercih etti. Biri Yıldız teknik üniversitesi diğeri Sakarya üniversitesi.

Meslek lisesinin iyi olup olmadı mezun ettiği öğrencilerin hangi okulları kazandığı ile belli olur. Sınıf ortalaması en azından 4-5 gibi olması lazım. Yani 4-5 kişinin okuduğu bölüm ile ilgili 4 yıllık bir üniversite kazanması gerekir.

Ama meslek lisesi kötü diyemem çünkü bende oradan mezun oldum. Anadolu teknik bölümü var ise kesinlikle git aksi taktirde üniversite hayal olur.

Meslek lisesinde 1. sınıfta notlarını iyi tutup teknik kısıma geçmeni öneririm. Kültür derslerini almış olursun böylece üniversite için hazırlık olur. Teknik lise senin için çok daha iyi olur.

Diğer liselerin sayısalları fizik dersini 4 ders görürken sen 2 ders göreceksin sonra matematik dersini daha az ve daha basit göreceksin tabi bunları son sene anlayacaksın. Ben ATL mezunuyum bence düz liseye git üniversite şansın fazla olsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı