Web programlama kursu İngilizce mi yoksa Türkçe mi olmalı?

csgoyubilenadam

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Full stack web geliştirici olmayı hedefliyorum. Bu yüzden bu kursu almak istiyorum ama kafamda soru işareti var bu kurs İngilizce ve ben Türkçe alt yazılı şekilde izleyeceğim ingilizcemde iyi değil açıkçası. Sizce bu kurs faydalı olur mu yoksa Türkçe bir kursa mı yönelmem daha faydalı olur? https://www.udemy.com/course/the-complete-web-development-bootcamp/?couponCode=KEEPLEARNING

İngilizce daha etkili ama alt yazı yorar anlamam ingilizcemde kötü dersen boş boş ekrana bakmanın anlamı yok Türkçeye yönel.

İngilizce daha etkili ama alt yazı yorar anlamam ingilizcemde kötü dersen boş boş ekrana bakmanın anlamı yok Türkçeye yönel.

Aslında kursun önizlemesinden 1 ders izledim. Alt yazılı anlayabiliyorum ama %50 %50 yoruyor. Ama illaki ing. Öğrenmek şart hatayla karşılaşınca Stack Overflow'dan bakacağım illaki o yüzden hem öğrenirim anlamazsam İngilizce tutorial bakarım falan diyorum ama kararsızım. İngilizce okuduğumu anlamam fena değil ama benim sıkıntı listeningde.

Aslında kursun önizlemesinden 1 ders izledim. Alt yazılı anlayabiliyorum ama %50 %50 yoruyor. Ama illaki ing. Öğrenmek şart hatayla karşılaşınca stack Overflow'dan bakacağım illaki o yüzden hem öğrenirim anlamazsam İngilizce tutorial bakarım falan diyorum ama kararsızım. İngilizce okuduğumu anlamam fena değil ama benim sıkıntı listeningde.

O zaman ben olsam İngilizce alırdım sonuçta anlıyormuşsun. Hem İngilizce dediğin gibi kolay olur rahatlatır seni sorun olursa.

İngilizce okumada ve anlamada sıkıntı olmadığını belirttiniz. Bu durumda İngilizce kurs alarak aynı zamanda dinleme yeteneğinizi de geliştirebilirsiniz. Tek taşla iki kuş vurun, İngilizce kurs alın derim. Zaten hayatın her alanında artık İngilizce şart. Başarılar.

Merhaba. Full stack web geliştirici olmayı hedefliyorum. Bu yüzden bu kursu almak istiyorum ama kafamda soru işareti var bu kurs İngilizce ve ben Türkçe alt yazılı şekilde izleyeceğim ingilizcemde iyi değil açıkçası. Sizce bu kurs faydalı olur mu yoksa Türkçe bir kursa mı yönelmem daha faydalı olur? https://www.udemy.com/course/the-complete-web-development-bootcamp/?couponCode=KEEPLEARNING

Kursu inceledim.
Çok ahım şahım bir özel bir yan göremedim.
YouTube'da sayısız yerli/yabancı eğitim dersleri mevcut. Bazıları alt yazı da destekliyor.

Öncelik olarak temel yapılar için çok aşırı yerli kurs var. Onları offline olarak da ileri geri alma daha kolay olması açısından deneyebilirsin ( jdownloader programı ile playlist'i download listesine eklersen disk de istediğin yere senin için tüm dersi tek seferde indirir. Bazı videoların altyazılarını da txt dosya olarak dizin içine ekler).

Ama belirtmekte fayda var.

Mutlaka iyi bir İngilizce şart.

Bu sadece eğitim aşaması için değil, ilerleyen dönemde remote olarak çalışmak için de şart.

Geri
Yukarı