Web sitesi yapmak

Enoli1

Hectopat
Daha fazla  
HTML, CSS ve JavaScript çok fazla olmasa da bilgim var site yapabilirim.
Elimde bir sürü ürün var ne olduğunu söylemek istemiyorum ama dijital olarak satın alınan bir şey satın alan kişiye mesaj olarak gönderebilinecek bir şey e-pin gibi düşünebilirsiniz.
Bu ürünleri satmak için web sitesi açmak istiyorum dediğim gibi site yapmayı biliyorum fakat domain hosting gibi şeylerden hiç bilgim yok yani sorum şudur:
Web sitesi açmak için ne yapmam gerek? Domaini nereden alıyoruz?

HTML, CSS ve JavaScript çok fazla olmasa da bilgim var site yapabilirim.
Elimde bir sürü ürün var ne olduğunu söylemek istemiyorum ama dijital olarak satın alınan bir şey satın alan kişiye mesaj olarak gönderebilinecek bir şey e-pin gibi düşünebilirsiniz.
Bu ürünleri satmak için web sitesi açmak istiyorum dediğim gibi site yapmayı biliyorum fakat domain hosting gibi şeylerden hiç bilgim yok yani sorum şudur:
Web sitesi açmak için ne yapmam gerek? Domaini nereden alıyoruz?

Natro, GoDaddy gibi yerlerden hosting ve domain alabilirsin. Ama ödeme sistemleri için şirket kurman vs. gerekecek. Ayrıca satış sitesi açtığında kolay kolay kimse güvenip alışveriş yapmaz. En iyi yol PttAVM, n11 gibi yerlerden satmak bence.

Natro, GoDaddy gibi yerlerden hosting ve domain alabilirsin. Ama ödeme sistemleri için şirket kurman vs. gerekecek. Ayrıca satış sitesi açtığında kolay kolay kimse güvenip alışveriş yapmaz. En iyi yol PttAVM, n11 gibi yerlerden satmak bence.
Evt haklısın ama şöyle de yapabilirim ürünleri gösteririm ve kişi almak istediği ürünün üstüne tıklayınca karşısında birkaç tane site seçeneği sunarım şuralardan alabilirsiniz derim öyle de olabilir.

Evet haklısın ama şöyle de yapabilirim ürünleri gösteririm ve kişi almak istediği ürünün üstüne tıklayınca karşısında birkaç tane site seçeneği sunarım şuralardan alabilirsiniz derim öyle de olabilir.

Bence bunlar kolay, sen asıl vergiyi nasıl ödeyeceksin onu düşün. Şirket var mı, kuracak mısın?

Bence bunlar kolay, sen asıl vergiyi nasıl ödeyeceksin onu düşün. Şirket var mı, kuracak mısın?
siteden satış yapmıcam ki sadece diğer sitelerdeki mağazalarıma yönlendireceğim. eğer diğer sitelerdeki mağazalar için vergiden falan bahsediyosan satacağım ürünü satmak için herhangi bir vergi ödememe gerek yok zaten çoğu kişi satıyor.

Siteden satış yapmayacağım ki sadece diğer sitelerdeki mağazalarıma yönlendireceğim. Eğer diğer sitelerdeki mağazalar için vergiden falan bahsediyorsan satacağım ürünü satmak için herhangi bir vergi ödememe gerek yok zaten çoğu kişi satıyor.

Dediğinden tam emin değilim. Sen yasal kısmı bir araştır bence. Daha sonra başına bir iş gelmesin.

Elimde çokça ürün var dedin, teknik olarak bu seni vergi mükellefi yapacaktır ve gelir vergisi ödemen gerekecektir.

Dediğinden tam emin değilim. Sen yasal kısmı bir araştır bence. Daha sonra başına bir iş gelmesin.

Elimde çokça ürün var dedin, teknik olarak bu seni vergi mükellefi yapacaktır ve gelir vergisi ödemen gerekecektir.
Yaptığım işlem şunun gibi: Bynogame'dan mesela 50 TL'lik bir skini 30TL'ye satıp parasını çektim bunun bir vergi işlemi var mı hayır buna benzer alışveriş yapacağım farklı siteler üzerinden. Bunu aslında çok fazla yapan kişi var ama kimse bu alışveriş işlemini çok büyütmeye çalışmıyor pek fazla.

Yaptığım işlem şunun gibi: ByNoGame'dan mesela 50 TL'lik bir skini 30TL'ye satıp parasını çektim bunun bir vergi işlemi var mı hayır buna benzer alışveriş yapacağım farklı siteler üzerinden. Bunu aslında çok fazla yapan kişi var ama kimse bu alışveriş işlemini çok büyütmeye çalışmıyor pek fazla.

Skin gibi bir şey ise sorun yok dostum. Ben E-Pin tarzı deyince örneğin antivirüs keyi ya da Windows key gibi bir şey sandım. Böyle bir şey ise fatura kesmek zorundasın çünkü.

Geri
Yukarı