WhatsApp'ta nasıl bot oluşturulur?

turko9999

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aile hekimiyim, hastaları gün içinde arayıp vakit kaybetmektense, sistemdeki numaralar üzerinden WhatsApp mesajı gönderilere belli sorulara evet hayır dedikleri cevapları, otomatik olarak çekmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim? Şimdiden yardımlar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Whatsapp Plus sürümlerinde var. Ancak yazım hatası bile olsa cevap vermez ve her soruyu sizin yazıp, cevap eklemeniz gerek. Yani mesela birisi "Dolarex kanser ilacı mıdır?" sorusuna karşılık "Hayır" ekleyebilirsiniz ancak şuna cevap veremez, "dolarex bir kanser ilacı mıdır?" cevabına karşılık vermez. Onlara da genel bir mesaj bırakabilirsiniz. Size her mesaj atana "meşgulüm" diye bir bot ekleyebilirsiniz.

Whatsapp Plus sürümlerinde var. Ancak yazım hatası bile olsa cevap vermez ve her soruyu sizin yazıp, cevap eklemeniz gerek. Yani mesela birisi "Dolarex kanser ilacı mıdır?" sorusuna karşılık "Hayır" ekleyebilirsiniz ancak şuna cevap veremez, "dolarex bir kanser ilacı mıdır?" cevabına karşılık vermez. Onlara da genel bir mesaj bırakabilirsiniz. Size her mesaj atana "meşgulüm" diye bir bot ekleyebilirsiniz.
yani mesela şunu kast ettim, örneğin herhangi bir belirtiniz var mı? sorusuna hayır,yok,h,hayir vb kombinasyonları yazdığında konuşma bitsin, evet, var, e, eet yazıldığında sorgualamaya devam etsin, sonraki her soru için de evet hayır cevapları alsın ve konuşma bitiminde alınan cevapları bir list haline getirsin. python ile if else döngüleri yaparak benzer bir bot yapmak nispeten kolay ama whatsapp hastalara ulaşabilecek en iyi yol.

edit: ille de evet hayır şeklinde değil de 1 ya da 2 gibi sayı yazdırarak da cevap alabiliriz

Yorumlarınızı okudum. Yapmak istediğiniz şey mümkün. Kabasını youtube üzerindeki videolardan oluşturup üstünü kendiniz tamamlayabilirsiniz.
O zaman soruları siz sorarsınız. Belirtiniz varsa 1 yoksa 2 yazın diye, sonra bota eklersiniz 1 cevabına şunu sor diye. Onun da cevabına 3 ya da 4'ü seçin diye eklersiniz ve böyle bir döngü olur.
Benim de aklımda böyle bir şey oluşmuştu. Size mesaj atanlara tabiri caizse bir soru menüsü üzerinden cevap verebilirsiniz.

Yorumlarınızı okudum. Yapmak istediğiniz şey mümkün. Kabasını youtube üzerindeki videolardan oluşturup üstünü kendiniz tamamlayabilirsiniz.

Benim de aklımda böyle bir şey oluşmuştu. Size mesaj atanlara tabiri caizse bir soru menüsü üzerinden cevap verebilirsiniz.
Aklın yolu bir :)

Arkadaşlar işin içinden çıkamadım, whatsapp api tarafı işin içine girdiğinde ücretsiz bir çözüm yok gibi. Seleniumla kurmaya çalıştım ama onu da beceremedim. Bilgisayardaki whatsapp uygulaması üzerinde bir bot yapılamaz mı?

Geri
Yukarı