Wi-Fi ağını genişletmek

DeCuervo

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bayrampaşa/Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Forwarder
Ufak bir durumun içerisindeyim fakat nereden başlamalıyım hangi cihazı kullanmalıyım bilmiyorum.
Durum şu iki daire üst üste aynı interneti kullanıyoruz fakat modem diğer dairede ve ben kablolu internet kullanıyorum fakat modemin olduğu dairedekiler wi-fi bağlantısı kullanıyor. Ben modemi kendi daireme alıp diğer daireye sadece wifi ağı çekmek istiyorum, bunu yaparken de sinyal kalitesinden ödün vermek istemiyorum. Fazla bütçem olmadığı için bunu sağlayabilecek bir cihaz arıyorum, yardımlarınızı beklerim, teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Router veya AP alarak kendi dairenizde Wi-Fi yayını yapabilirsiniz.

Router veya AP alarak kendi dairenizde Wi-Fi yayını yapabilirsiniz.
Kendi dairemden ziyade cihazı onların dairesinde bir köşeye koymak istiyorum böylece sinyal kalitesi düşmez diye kendimce düşünüyorum. Önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir cihaz var mı?

Tamam senaryo farklı ama kullanılacak ürün aynı. Modem sizde olacak, Wi-Fi yayını komşu dairede olacak anladığım kadarıyla.
Router alınabilir. DHCP ana modemde açık kalacak, routerda DHCP kapatılacak. WAN girişine ana modemden gelen kablo takılması durumunda çalışır, Wi-Fi üzerinden erişebilirler internete.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı