Wi-Fi kullanılırken ethernetli bilgisayarda ani ping sorunu

277726

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar Wi-Fi açıkken ve evdekiler kullanırlarken oyunlarda ani ping oluyor. Hatta bazen Wi-Fi kapalı 17 MS aldığım oyunda sabit 180 MS aldığım oluyor. Short gı kapalı kullanıyorum. Bant genişliği sınırlaması da getirdim ama hala sorunu çözemedim. Acaba öncelik ethernet kablosuyla bağlandığım bilgisayara verme gibi bir olay var mı? Yani Wi-Fi ile bağlananlar sadece film, video için kullanıyorlar. Onlar 720P bile izlese böyle pingler çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminiz iyi değilse bu sorunları yaşamanız normal. Yeni bir modem almalısınız.

Arkadaşlar Wi-Fi açıkken ve evdekiler kullanırlarken oyunlarda ani ping oluyor. Hatta bazen Wi-Fi kapalı 17 ms aldığım oyunda sabit 180 ms aldığım oluyor. Short gı kapalı kullanıyorum. Bant genişliği sınırlaması da getirdim ama hala sorunu çözemedim. Acaba öncelik ethernet kablosuyla bağlandığım bilgisayara verme gibi bir olay var mı? Yani Wi-Fi ile bağlananlar sadece film, video için kullanıyorlar. Onlar 720P bile izlese böyle pingler çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yeni bir modem ve ethernet kablosu.

Evet modem biraz eski ve ısınma sorunu var. Ama Wi-Fi kapattığımda neden sorun olmuyor?
Hocam modemlerin de bilgisayarlar gibi RAM ve işlemcileri vardır. Nasıl ki bilgisayarımız rahat çalışsın diye yüksek RAM ve işlemci takıyoruz, soğutmasına önem veriyoruz, modemlerde de buna dikkat etmemiz lazım. Eski modemlerin RAM ve işlemci kapasiteleri düşük olduğundan, birden fazla cihaz bağlanıp sürekli veri alışverişi yaptığı zaman, içindeki RAM ve işlemci son performansta çalışıyor, ama iyi parçalar içermedikleri için ısınıyorlar ve gerekli performansı veremiyorlar. Yeni bir modeme geçerseniz, RAM ve işlemci gücü artacaktır, ısınma sorunu olmayacaktır. Böylelikle Wi-Fi gücü eski modeme nazaran daha iyi olacaktır.

Hocam modemlerin de bilgisayarlar gibi RAM ve işlemcileri vardır. Nasıl ki bilgisayarımız rahat çalışsın diye yüksek RAM ve işlemci takıyoruz, soğutmasına önem veriyoruz, modemlerde de buna dikkat etmemiz lazım. Eski modemlerin RAM ve işlemci kapasiteleri düşük olduğundan, birden fazla cihaz bağlanıp sürekli veri alışverişi yaptığı zaman, içindeki RAM ve işlemci son performansta çalışıyor, ama iyi parçalar içermedikleri için ısınıyorlar ve gerekli performansı veremiyorlar. Yeni bir modeme geçerseniz, RAM ve işlemci gücü artacaktır, ısınma sorunu olmayacaktır. Böylelikle Wi-Fi gücü eski modeme nazaran daha iyi olacaktır.

Peki fiyat performans açısından iyi olacabilecek modem fiyatları nelerdir? Yani sizin kullandığınız veya ortalama evde kullanılabilecek modem.

Peki fiyat performans açısından iyi olacabilecek modem fiyatları nelerdir? Yani sizin kullandığınız veya ortalama evde kullanılabilecek modem.
Hattınız ADSL veya VDSL ise Keenetic Extra DSL modemini önerebilirim. Fiber için bir önerim yok.

Hattınız ADSL veya VDSL ise keenetic extra DSL modemini önerebilirim. Fiber için bir önerim yok.

Fiber kullanmıyorum ama bu modem biraz pahalı geldi. Belki biraz para biriktirdikten sonra düşünebilirim. Peki şu anlık beni götürebilecek bir ayar yapabilme şansım var mı? Bir bilginiz var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı