Win32 virüsü nasıl temizlenir?

kaanxx95

Kilopat
İnternete dahi bağlanamıyorum ve format attım hala bağlanmıyor. Herhangi bir exe dosyası hata veriyor. Bir sürü programla tarattım sonuç bulamadılar veya silemediler. Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternete dahi bağlanamıyorum ve format attım hala bağlanmıyor. Herhangi bir exe dosyası hata veriyor. Bir sürü programla tarattım sonuç bulamadılar veya silemediler. Yardım edin.
Hocam siz format attığınıza emin misiniz ? Bildiğim kadarıyla Win 32 virüs değil. Windowsun gerekli olan dosyası olabilir diye tahmin ediyorum. Format attıktan sonra böyle hatalar alıyorsanız bir yanlışlık olabilir. Format'dan sonra sürücülerini güncellediniz mi ? Veya yüklediniz mi ?

Başlıktaki soruya cevap:

Win32 virüsü diye bir virüs yoktur. Win32 genel bir tanımdır. Bu şunun gibi: çamaşırları nasıl temzilerim? Cevap basit deterjan ile! Burada da aynı durum geçerli, Anti-Virüs yazılımı ile! Doğru virüs isminde virüsün adı da olur. Örneğin:Win32/Jeefo.

Konuya gelince:
  • Format attın hangi işletim sistemini kurdun?
  • D sürücüsünü de formatladın mı?
  • Exe dosyaları ne hata veriyor tahmin mi edeceğiz bu hatayı?
  • Bu bir sürü program neyi silemedi? Bu programların adları neydi?
Eksik bir soru sorduğun için uyarı aldın. Bir dahakine daha düzgün bir soru sormayı öğren!

Exe'lerde hata alman bilgisizlik seviyesinden kaynaklanabilir. Win32 hatası; Bir oyun örneğin veriyorsa zararlıdan çok crack ile kullandığından, hatalı inmiş vb. şeylerden kaynaklanabilir. Her exe demişsin, o zaman Windows'un çalışmaması lazım :) Hata ile ilgili hiçbir bilgi yok.

İnternete bağlanmıyor; Neden acaba :D Güncel donanımlı sisteme eski bir OS yüklersen veya eski bir OS'da sürücüsünü kurmazsan giremezsin.

Bir sürü program; Bu bir sürü içinde hangi programlar var yazmaya niye üşeniyorsun. Bende çözüm olarak "bir sürü program var onları yükle çözülür" dersem sen ne anlayacaksın?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı