Çözüldü Win7 Kurduk Başımıza Dert Aldık

• Konuyu başlatan hastai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
H

hastai

Ziyaretçi
Merhabalar,
Bilgisayarım yavaşladığı ve iyice çöpe döndüğü için format atmaya karar vermiştim. Ancak dvd'im çalışmadığından İso biçiminde indirip sanal sürücüde açtım. Programlarım Windows.old olarak saklanmasın diye custom olarak format attım ( Attığımı sandım). Gel gör ki bilgisayarıma girdim ve eski dosyaların saklandığını gördüm. Komple pcye nasıl format atabilirim? Dvd çalışmıyor!

Untitled.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Winbootic ile usb'ye yazdırın ve usb'den boot ederek Format atabilirsiniz.

Usb'siz veya dvd'siz hiçbir şekilde tam format atamam diyorsunuz?

Onu tam olarak bilmiyorum, fakat en sağlıklısı bu şekilde. Usb'den boot edip sürücüleri silerseniz Windows old oluşmaz.

Gel gelelim usb'den boot etmeyi bilmiyorum. İnternetten araştırayım mı yoksa anlatabileceğiniz kısa bir şey mi?

Öncelikle win7 değilde windows8.1 kuralım. Samet beyin verdiği bağlantıda herşey anlatıldı diye biliyorum.

Evet sanırım yapabilirim. Ancak 32 ve 64 bit olayı kafamı karıştırdı. Şuana kadar hep 32 bit kullandım. Fark nedir?

32 bit devri bitti, 64 bit kullanın.

32 Bit 3 GB RAM' e kadar destekler. 4 GB RAM ve üstü için 64 Bit işletim sistemi kurulmalıdır. RAM'iniz kac GB ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı