Win8.1 Bulanık Yazı Problemi / Blurry Text Font Problemi

Antor

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5600 / b550 ds3h / Kingston 4x16 / Rx 6800 / MSI Mag 750w / PowerBoost x-59 / Peerless Assassin 120 Se / Samsung 32" G5 165Hz ve 144Hz
Merhaba,

Windows 8.1 ile birlikte firefox ve chrome uygulamalarında yazılar bazen net olmuyor ve okunması zor oluyor (örneğin hepsiburada). Bu probleme yabancılar iki farklı çözüm önermişler

1. Program exe'sine sağ tık>özellikler>uyumluluk>Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak'ın seçilmesini
2. Masaüstüne sağ tık>ekran çözünürlüğü>metni ve diğer öğeleri daha büyük yada küçük yapın>Tüm görüntülerim için ölçekleme düzeyini seçmeme izin ver'in seçilmesi.

Bu çözümler kimileri için çalışmış kimileri için çalışmamış. Benim için ikiside çalışmadı. Bu yöntemlerden başka bir tavsiyeniz varsa bilmek isterim.

"Problemi başta ekran kartı driverinden kaynaklı zannettim. Eski bir bilgisayar kullanıyorum HD3650 ekran kartım var ve internetten indirdiğim güncel driveri yüklerken mavi ekran veriyor. Araştırdığımda aslında yaşadığım esas sorunun ekran kartı driveri ile ilgili olmadığını öğrendim"

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı