Windows 10 aile denetimi açıkken şifre soruyor

BerkeT

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Çocuk hesabı denetimi için Windows 10 aile denetimi özelliği kullanmaktayım.
Ancak şu şekilde bir sorunum var.
Eğer standart hesap şeklinde ayarlama yaparsam bazı oynadığı oyunlar yönetici izni istiyor ve administrator şifresi soruyor.
Bunun için UAC adı verilen sistemi kapatmayı denedim ancak standart hesap olduğu için hiçbir kapatma yolu bulamadım. UAC sistemini tamamen devre dışı bıraktığımız zaman ise yönetici şifresi dahi sormadan isteği reddediyor.
3. parti uygulamalar için herhangi bir izin istemeden uygulamayı açma yolu var mı?

Yönetici hesabı olarak tanımlarsam bu seferde aile hesabı sistemini bir şekilde engelleyebiliyor. Ayarlardan aile ayarlarına girmeden düzelmiyor. Her 10 dakika da bir denetim gibi bir olay olabilir mi?
Ya da yönetici hesabının Microsoft veya yeral hesap açmasını engellemek mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden aile denetimi özelliği kullanıyorsun ki?

Çocuk kontrolü için :) bilgisayar kullanımını sınırlamam gerekiyor ama maalesef bir şekilde sorun oluşuyor.
Bildiğiniz başka bir program var mı?
Örneğin 2 saat süre ekledikten ve bittikten sonra sınırlama yapsın gibi.
İnternet kafe programları gördüm ancak,
Onları da silmek oldukça basit.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı