Windows 10 sıfırlama sonrası klavye/mouse çalışmıyor

Lisser

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayari satacağım için sıfırladım ancak USB'de Windows yoktu, internet de kesildiği için ayarlardan sıfırlamak zorunda kaldım.

Bilgisayar sıfırlandı ancak dil seçme kısmına geldiğimde klavye ve mouse çalışmamaya basladi, sök tak yaptım, yerlerini değiştirdim ama düzelmedi. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef yok başka bir yonteminiz var mı?

Kesin çalışacak bir şeyse eğer alirim.

Windows, mouse ve klavye suruculerini calistirmiyorsa yeni taksan da olmayabilir. Sifirlama problemli. BIOS'a girip temiz kurulum yapsan BIOS'ta da kurulum ekraninda da calisir.

Sifirlama islemi daha tamamlanmadan yani dil secme ekraninda eger mouse sadexe calisiyorsa sagda solda erisim seyi olmasi lazim, sanal klavye var. İkisi de calismiyorsa maalesef ki yeniden baslatin (kurulum tamamlanmadigindan problem olabilir ama OOBE ekrani sonucta, Windows geri kurulmus). Ya da yeniden baslatirken tam Windows logosu geldiginde 2-3 kez PC'yi kasasindaki tusundan kapatin, kurtarma moduna alir.

Windows, mouse ve klavye suruculerini calistirmiyorsa yeni taksan da olmayabilir. Sifirlama problemli. BIOS'a girip temiz kurulum yapsan BIOS'ta da kurulum ekraninda da calisir.

Sifirlama islemi daha tamamlanmadan yani dil secme ekraninda eger mouse sadexe calisiyorsa sagda solda erisim seyi olmasi lazim, sanal klavye var. İkisi de calismiyorsa maalesef ki yeniden baslatin (kurulum tamamlanmadigindan problem olabilir ama OOBE ekrani sonucta, Windows geri kurulmus). Ya da yeniden baslatirken tam Windows logosu geldiginde 2-3 kez PC'yi kasasindaki tusundan kapatin, kurtarma moduna alir.

Mouse çalışmıyor kurtarma modunda fare klavye çalisiyor ama bir işe yaramıyor o kısım başka bir yer.

Yeni konular

Geri
Yukarı