Windows 10 Sistem Geç Tepki Veriyor

Enes Kıyak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim sorunum Windows'un geç tepki vermesi. Şöyle ki ben uzun bir süre laptopa girmedim ki zaten daha 1 yıl oldu hemen hemen alalı. Uzun bir aradan sonra açtım herhangi bir hasar almadığından da eminim. Sonrasında birkaç gün bir şeyi yoktu, sonrasında sıkıntı çıkarmaya başladı. Aklınıza gelebilecek her şeyde geç tepki veriyor. Birkaç oyun indirdim sadece ama o da Steam'den falan indirdim. Güvendiğim, önceden indirme yaptığım yerlerden indirdim yani. Böyle durumlarda genellikle HDD hasar aldığı için problem çıkartır ama bende SSD var. SSD'ye test de yaptırdım, herhangi bir sıkıntısı yok. Sonrasında temiz bir kurulum yaptım. Lisansımı da yazdım ama sorun hala aynı. Aynı zamanda da sıcaklık değerlerim de gayet iyi. Lütfen yardım eder misiniz?

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kusura bakmayın geç sürdü yazmam. Çok fazla laptoba giremedim. Laptobum vostro 3578. Donanımımı Dell support assist ile tam taramaya aldım herhangi bir sıkıntı yok. SSD okuma testi yaptım herhangi bir sıkıntı çıkmadı değerler olması gerektiği gibi.Tepkime sürem ise bazen 1 bazen 2 veya 3 değişiyor ve bunların sistem boşta olduğu zamanlarda dahi olması beni şaşırtıyor.
Bu arada sistemimi bu konuyu açmadan öncede zaten performans modunda kaç kez denedim. Denetim masasından işlemci, ekran kartı performanslarını da yükselttim ama olmuyor.
Acaba ben de bir HDD var onu mu takıp onun içindeki işletim sistemiyle bilgisayarı çalıştırsam diyorum da belki donanımsal olarak fark edemediğim sorun varsa garantiden çıkmış olacak bilgisayar. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Peki yazıyorum.
İşlemci: İntel İ7-8550U
Ekran Kartı: Amd Radeon 520
Depolama: Micron Sata 256GB SSD
RAM: 8 GB
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro (UEFI)

Bu kadarı yeterli mi, yeterli değilse neleri yazayım?

Güncellemiştim zaten onları ilk yaptığım şeyler. Driverlar, firmware vs ile işlemler oldu. Hatta format bile attım. Ne yapmalıyım, sizce garantiye vereyim mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı