Windows 10 takılıyor ve kendini kapatıyor

PandoraEct

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Hikvision E100NI 256 GB M2
Windows bir anda oyunda ya da Word'de normal tarayıcıda ansızın takılıyor donuyor ve kendini kapatıyor. Sorunun RAM, anakart vs. için olmadığını test ettik. M.2 SSD sağlığım %95. sizce bundan kaynaklı olma ihtimali var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda LoL'ya da Valorant yüklü mü? Eğer yüklü ise hepsini kaldırıp sorun devam ediyor mu bakar mısınız?
Eğer sorun düzelirse ekran kartı sürücüsünü komple kaldırıp sitesinden son sürüm güncel halini yükleyin ve denemeye devam edin. Sorunsuz devam ediyorsa LoL ve Valorant'ı tekrar yükleyin ve sorun yapacak mı bakın.

Bilgisayarda LoL'ya da Valorant yüklü mü? Eğer yüklü ise hepsini kaldırıp sorun devam ediyor mu bakar mısınız?
Eğer sorun düzelirse ekran kartı sürücüsünü komple kaldırıp sitesinden son sürüm güncel halini yükleyin ve denemeye devam edin. Sorunsuz devam ediyorsa LoL ve Valorant'ı tekrar yükleyin ve sorun yapacak mı bakın.
Hepsini denedim sonuç değişmedi. Forumlarda araştırdım vanguard olayından bahsediyorsunuz.

Hepsini denedim sonuç değişmedi. Forumlarda araştırdım Vanguard olayından bahsediyorsunuz.

Evet birkaç yerde hatanın kaynağı Vanguard yani LoL'ya da Valorant olduğu söylenmiş. Eğer sizde sorun devam ediyorsa başka bir durum var demek ki. Son çare BIOS güncellemesi varsa yapın ve test edin. Eğer yine düzelme olmazsa diskten kaynaklanma ihtimali düşünülebilir.

Geri
Yukarı