Windows 10 UEFI boot etmiyor

TimurcanK.

Hectopat
Arkadaşlar benim laptopumda UEFI vardı. Ben Windows 10'dan 7'ye attırınca BIOS'a döndü. Sonra tekrar Windows 10'a geri döndüm şu an BIOS ayarlarından UEFI açabiliyorum fakat açtığım anda bu yazı çıkıyor karşıma:" Reboot and Select proper boot device or instert boot media in selected boot device and press any key" ve bu yazı çıktıktan sonra bilgisayar açılmıyor tekrar BIOS'a girip UEFI'yi kapamak zorunda kalıyorum. Bir çözümünü bilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Cihaz: Casper Excalibur G5K

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 indirin ve rufus ile uefi olarak yazdırın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biosa girip Uefiyi aktif edin ve başlatırken Boot menüsüne girin ve usb flaş belleğinizi seçin.
Sorun şundan kaynaklı bilgisayarınız yeni nesil arabirimine sahip olmasına rağmen siz eski nesil Windows kurulumu yapmışsınız. Onun için uefi olarak başlatamıyorsunuz.
Windows 10 indirin ve rufus ile uefi olarak yazdırın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biosa girip Uefiyi aktif edin ve başlatırken Boot menüsüne girin ve usb flaş belleğinizi seçin.
Sorun şundan kaynaklı bilgisayarınız yeni nesil arabirimine sahip olmasına rağmen siz eski nesil Windows kurulumu yapmışsınız. Onun için uefi olarak başlatamıyorsunuz.

Çözüm
Tüm sabit diski formatlamadan UEFI kurulum yapılamaz. Sebebi MBR bölüm düzenine UEFI kurulum yapılmamasıdır. Ya bu şekilde kullanırsınız ya da tüm bölümleri silip UEFI kurulum yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı