Windows 10 Update Kapanmama Sorunu

moonson

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum. Güncelleştirmeleri Hizmetler bölümünden durdur deyip devre dışı bırakmama rağmen yarım saat kadar sonra yeniden açılıyor. Oynadığım oyunu bölüyor. Tekrar aynını yapıyorum fakat işe yaramıyor.

120 GB SSD neredeyse doldu. $GetCurrent ve Windows.old klasörleri oluştu. Daha öncede $Windows.bt klasörü oluşmuştu fakat onu sildim.

Normalde Kaspersky yükleyene kadar böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Fakat Kaspersky ile virüs taraması yaptıktan sonra önerilen ayarlar kısmından sanırım Windows Update'i açmışım. Kaspersky'i kaldırmama rağmen yine Update'den kurtulamadım.

Şimdi bütün Windows updateleri kaldırmayı deneyeceğim. Fakat benim ilacım bu update meselesine kesin bir son getirmek. Artık uğraşmak istemiyorum temelli yok etmek istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemeleri kapatmayın.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi Konudaki 1. adımı harfiyen uygulayın. Windows.Old klasörü ve güncelleme artıkları bu şekilde tamamen silinecektir. Tüm güncelleştirmeleri yükleyin. Ardından tekrardan bu adımı uygulayın. Bu şekilde hem sisteminiz güncel olacak hem de güncelleştirmelerden arta kalan çöpler ve yedeklemeler silinecek.

Güncellemeleri kapatmayın.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi Konudaki 1. adımı harfiyen uygulayın. Windows.Old klasörü ve güncelleme artıkları bu şekilde tamamen silinecektir. Tüm güncelleştirmeleri yükleyin. Ardından tekrardan bu adımı uygulayın. Bu şekilde hem sisteminiz güncel olacak hem de güncelleştirmelerden arta kalan çöpler ve yedeklemeler silinecek.

Dediğinizi de zaten yapmıştım ama güncelleştirmeleri kapatmazsam windows.old ve bt klasörleri yine ortaya çıkıyordu. Ben de çözümü, kaldırabildiğim tüm güncelleştirmeleri denetim masasından kaldırmakta buldum. Ardından disk temizleme yaparak sonunda windows update'den kurtuldum. Görünüşe göre windows update'i kapatamama sebebim yine yaptığı ufak bir güncellemeymiş.

Konunuzu yer işaretlerine ekledim. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı