Çözüldü Windows 10'da saydam gözüken dosyalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ustatbey

Decapat
Arkadaşlar harici harddisk taktım, virüs programı virüs algıladı galiba tehdit var dedi. Sonra bilgisayarı yeniden başlatmak gerekli dedi, yeniden başlattım şu an virüs algılamıyor ama masaüstünde C ve D klasörlerinde silik dosyalar belirdi. Bazısı açılabiliyor bazısı açılamıyor. Benim tam olarak ne yapmam lazım? Bilgisayara bir şey mi olmuş? Bu silik dosyalar tam olarak ne? Neden önceden yoktu? Yeniden virüs programı yeniden başlat dedikten sonra başlatınca belirdi. 2. fotoğrafta en üstteki 3'ü silik. Intel silik değil.

20190514_122039.jpg
20190514_123507.jpg

Çözüm
Klasör seçeneklerindeki "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle" seçeneğini aktif hale getirin ve uygula butonuna basın. Sorununuz çözülecektir.

394264
Tekrar virüs algılamıyorsa temizlemiştir. Belirttiğiniz şeyler gizli klasörler, tehdit değil. Bir işlem yapmanıza gerek yok. Gözükmesini istemiyorsanız, Klasör Seçenekleri üzerinden gizli klasörleri göster ayarını kapatın.

Klasör seçeneklerindeki "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle" seçeneğini aktif hale getirin ve uygula butonuna basın. Sorununuz çözülecektir.

394264

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı