Windows 11 Rufus ayarları nasıl olmalı?

asmsrm

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Rufus ile format atmak istedim ve karşıma böyle bir şey çıktı. Hangi tikleri işaretlemem gerekir, hangisini işaretlememem gerekir? Sistemim TPM 2.0 destekliyor. Veri toplamayı devre dışı bırak işaretlersem ne gibi artısı ya da eksisi olur?

Dosya Ekleri

• 20240127_163519.jpg
    20240127_163519.jpg
    98,9 KB · Görüntüleme: 39
Hakkınızda veri toplanmaması için gizlilik sorularını pas geçer.
Kullanıcı adı ile yerel hesap oluşturun seçeneğini seçebilirsin. Önceden yerel hesap açar. Uğraşmazsınız.

Peki 1. ve 2. tiki işaretlemeli miyim?
Evet işaretli olursa iyi olur. 1. seçenek stabil çalışıyor mu bilmiyorum. Format sırasında BIOS üzerinden Güvenli Önyükleme(Secure Boot) kapatmanız gerekebilir. 2. seçenek ise kullanım için Microsoft hesabı açmana zorlamayacak. İstersen açarsın.

Evet işaretli olursa iyi olur. 1. seçenek stabil çalışıyor mu bilmiyorum. Format sırasında BIOS üzerinden Güvenli Önyükleme(Secure Boot) kapatmanız gerekebilir. 2. seçenek ise kullanım için Microsoft hesabı açmana zorlamayacak. İstersen açarsın.
TMP destekleyen sistemlerde 1. tiki kaldırmalısınız diyorlar bazıları ama siz de işaretlemelisiniz diyorsunuz.

TMP destekleyen sistemlerde 1. tiki kaldırmalısınız diyorlar bazıları ama siz de işaretlemelisiniz diyorsunuz.
Hocam buna dikkat etmemişim kusura bakmayın. Sistem destekliyorsa kaldırın. Format sırasında Secure Boot sorun çıkartırsa BIOS üzerinden kapatırsınız.

Geri
Yukarı