Windows 11 Update 22H2 oyun performansını etkiliyor mu?

hoot owl

Centipat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500GB NVME 2280 GEN3x4 SSD
Ekran kartı
MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X 4G OC 4GB GDDR6
Anakart
MSI H510M Pro 3200MHz DDR4 Soket 1200 M.2 HDMI
İşlemci
Intel Core i3 10105F 3.70GHz
Bazı kişiler Windows 11 22H2 versiyonunu yapınca oyundaki performansın düştüğünü söylüyor.
Sizce yapmalı mıyım?

Ben şahsen performans da bir düşüş ya da yükseliş hissetmedim, fakat bu donanımdan donanıma ve sürücüden sürücüye değişebilir belki.

22H2 ilk çıktığında performans sorunları vardı ama günümüz itibariyle şuan çok stabil. Ben hiç sorunsuz kullanıyorum. Çokta akıcı.

Bazı kişiler bu versiyonu yapınca oyundaki performansın düştüğünü söylüyor.

İşlemci: Intel Core i3 10105F 3.70GHz
RAM: 16,0 GB
SSD: Mld M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4
Ekran kartı: MSI Radeon RX 6500 XT
Anakart: MSI H510M Pro 3200MHz DDR4.

Hocam siz bayağı geriden geliyorsunuz :)) O yama geri çekileli ve güncellenmiş hali sunulalı çok oldu. Güncellenmiş hali tam tersine performans sorununu ortadan kaldırdı, performansı arttırdı. Yani şu an indirdiğiniz güncel hali olacak ki, zaten indirmeniz gerekiyor. Ayrıca ilk hali Windows Defender altındaki Çekirdek Yalıtımı özelliğini aktif ediyordu, kasmanın sebebi de buydu.

Hâlâ hız sorunu yaşayanlar varsa (güncel 22H2 güncellemesini yapanlar da sorun olmaması gerekiyor) sırasıyla;
Windows Defender > Cihaz Güvenliği > Çekirdek Yalıtım başlığı altında Çekirdek yalıtım ayrıntıları > Bellek Bütünlüğü altındaki tikin kapalı olduğundan emin olun. Eğer açıksa bunu kapatarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Eğer Çekirdek Yalıtım menüsüne giremiyorsanız da Bios'dan SVM modu, yani Sanallaştırmayı kapatmışsınız demektir. Özetle sanallaştırma kapalı olduğunda bu başlık pasif hale geliyor. Bios'dan windows sanallaştırmayı açtıktan sonra bu menü aktif olacak, girip kontrol edebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı