Çözüm Windows 11'de Print Screen Tuşunun Otomatik Olarak Ekran Alıntısı Aracını Açması Nasıl Engellenir?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
31
Yer
Arlong Park
Daha fazla  
Meslek
Teknoloji Yazarı
Selamlar,

Windows 11 22H2 sürümüne gelen yeni KB5027303 güncellemesiyle beraber Print Screen tuşuna basar basmaz otomatik olarak Ekran Alıntısı Aracı açılıyor. Henüz bu güncellemeye geçmemiş olanlar bu durumu fark etmemiş olabilir ancak güncellemeyi yaptıktan sonra yüksek ihtimalle bu durumla karşılaşacaksınız. Çünkü ayar varsayılan olarak açık geliyor. Bunu kapatmak için Ayarlar > Erişilebilirlik > Klavye ayarları altından bu ayarı kapabilirsiniz. Görselini aşağıya bırakıyorum.

Herkese hayırlı bayramlar.

PrntScreenOtoAyar.png

Selamlar,

Windows 11 22H2 sürümüne gelen yeni KB5027303 güncellemesiyle beraber Print Screen tuşuna basar basmaz otomatik olarak Ekran Alıntısı Aracı açılıyor. Henüz bu güncellemeye geçmemiş olanlar bu durumu fark etmemiş olabilir ancak güncellemeyi yaptıktan sonra yüksek ihtimalle bu durumla karşılaşacaksınız. Çünkü ayar varsayılan olarak açık geliyor. Bunu kapatmak için Ayarlar > Erişilebilirlik > Klavye ayarları altından bu ayarı kapabilirsiniz. Görselini aşağıya bırakıyorum.

Herkese hayırlı bayramlar.

Eki Görüntüle 1839001
Ben de ne oluyor şimdiye kadar boşa mı fn tuşuyla beraber basıyormuşum diyordum. Teşekkürler.

Tam yaşadığım anda böyle bir ayardan değiştirmeyi düşünürken konu karşıma çıktı. Sanki Google Windows'a isyanımı duyup önerdi 😂 teşekkürler.

Selam, konuda yer alan ayarı açıp kapatmama rağmen tekrar alıntı aracının otomatik olarak açılmasını sağlayamıyorum, bir şekilde ekran alıntı aracıyla görüntü almama rağmen otomatik olarak aracının açılmasını kapattım ama nasıl bulamıyorum, yardımcı olabilecek biri var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı