Win 7 Açılış ve Kapanışı Yavaş

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle bu ilk mesajım, ayrıca görme engelli olduğumu belirtmek isterim. Konuya gelecek olursak, Windows 7 Bootracer ile 21 saniyede açılıyor olarak gözüküyor. Burada Windows Boot kısmında 5 saniye, desktop kısmında da 16 saniye görünüyor. Ayrıca Windows'u kapatırken, bilgisayar boştayken bile bilgisayarı kapata bastığımda kapanma müziğinin duyulması 4 saniye sonra oluyor, ondan sonra kapanma süresi 5-6 saniye. Müzikten sonraki süre sanırm normal ama bilgisayar boştayken bile oraya kadar 4 saniye bekletmesi ilginç.
Sistem özelliklerim:
Asus z77-a
i7 3770
Kingston 2x4gb ram
Asus nVidia gtx760
Samsung 840 evo 250gb
Wd 1tb green
DVD-rom
Ahci modu aktif, ayrıca Uefi de aktif.
Not: Windows 8'e geçiş yapacağım fakat kullandığım bazı uygulamalar nedeniyle yakın zamanda düşünmüyorum. O sebeple lütfen bu yönde bir öneride bulunmayınız.
Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek sıkıntı varmış gibi görünmüyor. Ayrıca Windows 7 artık güncel olmadığı için sıkıntılar çıkması normal. Sorununuzu çözecek olan Windows 8'dir. En kısa sürede geçmenizi öneririz.
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal

Merhaba,
Şöyle enteresan bir durum daha var: Önceden MSI z77a-g43 anakartım vardı. DVD-rom'u çıkartınca açılış 8-9 saniye hızlanmıştı. Ne var ki, şimdi dvd'yi çıkartmak bir şey fark etmiyor. Açılış kabul edilebilir belki ama kapanışta böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum. Sorunun donanımsal olma ihtimali var mıdır, Asus Anakart'ın arkada çalışan yazılımları buna sebep oluyor olabilir mi?

Ondan bişeycik olmaz benimde öyle win 7 kullanıyorum. 1 tb hard diskin var yanına 8.1 kur hiç bişey olmaz hem uygulamaların gitmez. ;)

Anladım ama sizin sistem özelliklerinize bakılırsa bu normal bir durum. Ssd ve güçlü bir işlemcim olmasına rağmen böyle bir durumla karşılaştığım için anormal geldi bana...

Anladım ama sizin sistem özelliklerinize bakılırsa bu normal bir durum. ssd ve güçlü bir işlemcim olmasına rağmen böyle bir durumla karşılaştığım için anormal geldi bana...
Benimki normal bir durum ama 2 yıldan beri format atmadım. İlk başta çok hızlı açılıp kapanıyordu. Sonlara doğru böyle oldu haliyle. Bir pc 13 tane oyunu kaldırır mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı