Çözüm Windows 8.1 Ağ Kurma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RfhAcr

Hectopat
Daha fazla  
Adsız.jpg

Merhabalar, bu konuyu açmadan önce internette çoğu siteden araştırma yaptığımı belirtmek isterim. Ama yine de çözümü bulamadım. 2 laptop ve 1 modemim var. Kablolu bağlantı yapmak istiyorum dosya transferi için. Kabloları direkt bilgisayarlara bağlamak yerine modeme bağladım çünkü 3 bilgisayarı da bağlayabileceğim durumlar da olacak o yüzden bu konuyu açtım. Paylaşılmış klasör var iki bilgisayarda da ama ağ üzerinden bir bilgisayardan diğerine tıklanıldığında görmüş olduğunuz gibi şifre istiyor. Ben şifre belirlemiş değilim ama bu sorunu çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sorunun ne olduğunu buldum. Aynı durumla ileride karşılaşabilecek arkadaşlara yardımcı olmak adına çözümü anlatacağım.

Klasör Paylaşımı

Denetim Masası - Sistem ve Güvenlik - Yönetimsel Araçlar - Bilgisayar Yönetimi - Paylaşılan Klasörler - Paylaşımlar

Altbaşlığı altında "Sağ Tık - Yeni Paylaşım" seçeneğinden paylaşmak istediğiniz klasörü paylaşın.
(Direkt klasörün özelliklerinden paylaşımı ayarlayabilirsiniz, buradan daha kontrollü ve seçenekleri görebilme açısından tercih ettim)

Hesap Oluşturma
Ayarlar - Bilgisayar Ayarlarını Değiştir - Hesaplar - Diğer Hesaplar - Hesap Ekle

Buradan yeni bir hesap oluşturunuz. Bu hesap, yukarıda konuyu açarken paylaştığım resimde kullanıcı adı ve şifre için ayarlanması gerekiyor.
Tekrar Bilgisayarım - Ağ sekmesinden ethernet kablosu ile modeme bağlı olunan bilgisayarları gördüğünüzde ve tıkladığınızda size yukarıdaki gibi kullanıcı adı ve şifre isteği kutucuğu geldiğinde, oluşturduğunuz hesap adını ve şifresini yazmanız yeterlidir.

Kaynak: Microsoft yardım sayfası.

• Beğen
İfadeler: MF
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı