Çözüldü Windows 8.1 HDD Görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CODEX

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 240 GB Kingston SSD aldım taktım ve tanıdı. Windows 8.1 format atacağım ama disk bölümünde ne yapacağım ? Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum. Denedim SSD'ye kurdum ama bu sefer Bilgisayar klasöründe harddisk yok. Ne yapıp da harddiski göstereceğim formatta ? Uzun lafın kısası SSD ye nasıl Windows kurulur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yönetimi bölümüne girip HDD'yi biçimlendirin.

Anlamadın sen dostum öyle değil işte. Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum ama ayrıca harddıskı de kullanmak ıstıyorum ama olmuyor. SSD'yı seçtiğim zaman kuruyor ama harddisk gözükmüyor.

SSD'ye kurduğunuz zaman Windows'tan göstereceksiniz HDD'yi. SSD'ye kurulum yapın ve disk yönetiminden dediğim adımları uygulayın.

Bak SSD ye Windows u kurdum HDD yi de tanıdı ama HDD PC Bilgisayar klasöründe gözükmüyor birtek SSD gözüküyor. Ama PC HDD yi de tanıyor BİOS dan Windowsu kurarken hangı yerleri sileceğiz ?

Ayar falan silmeyeceksin. Sol altta modern arayüzün logosuna sağ tıklayın, ardından disk yönetimine girin. Oradan halledeceksiniz.

sfsdfsdfsdf.jpg

Disk yönetimine yeni birim oluştur dedim ve sonra Harddiski seçerek harfi atadım doğru mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Programları harddiske kuramıyorum. Örn: Microsoft Office direk C ye kuruyor driverlarda öyle?

Doğru yapmışsınız, sorun yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı