Windows 8.1 ISO dosyasını usb belleğe fat32 şeklinde yazamıyorum

ORHAN SARIMEHMET

Hectopat
Öncelikle herkese selamlar. En son paylaşılan one drive linkinden windows 8.1 iso dosyasını indirdim. Yine forumdaki uefi windows 8.1 usb'ye yazma videosundaki adımları uyguladım. İso dosyasını programa gösterdiğim zaman seçtiğim fat32 dosya sistemi otamatik olarak ntfs oluyor kendim el ile fat32 seçtiğimde de hedef türü uefi ise kullanılabilir hatası alıyorum. Bunun sebebi nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım asus n550jk uefi desteği var diye biliyorum. Listeden GPT seçeneğini seçtim hatta mbr olarak da denedim ama sonuç aynı.

Sorunu çözdüm teşşekkürler yardımınız için önceden ayarladığım ayarları iso dosyasını gösterdiğim zaman sıfırlıyormuş. Önce isoyu gösterip sonra dediğiniz ayarları yapınca sorun çözüldü .

Rehberi eksik uyguladığından oluyor olabilir. Listeden GPT seçeneğini seçtiğine emin misin ? Ayrıca bilgisayarının UEFI desteği var mı?
Recep bey temiz UEFI kurulum yaptığımda Windows'u anarkartın içinde gömülü olan key ile etkinleştirebilir miyim? Ona göre kurulum yapacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı