Windows 8.1 SL UEFI Kurulumu

mehmetalca35

Hectopat
Yer
Buca, İzmir, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben Windows 8'li almıştım bilgisayarı Single Language sistemiyle geldi ama ben tüm diskleri silip normal Windows 8 kurdum. (Crackli) Şimdi ben orjinale geçmek istiyorum Single Language indirsem direk key istemeden kurabilir miyim ve UEFI desteğini aktifleştirdikten sonra tam performans alabilir miyim?

BIOS'tan UEFI Mode ayarını Enable yapın. Ardından SL yüklü imajınız ile boot edin. Sistem otomatik olarak BIOS'tan tanımlı ürün anahtarını işletim sistemine girecektir. Diskiniz ise yüksek ihtimal MBR. UEFI sistem kurmak için diskinizi komple silip GPT olarak yeniden biçimlendirmeniz gerekiyor. UEFI sistem için GPT disk şart.

Bilgisayarında recovery özelliği varsa hiç uğraşma recovery at en güzeli .
Recovery sildim.
BIOS'tan UEFI Mode ayarını Enable yapın. Ardından SL yüklü imajınız ile boot edin. Sistem otomatik olarak BIOS'tan tanımlı ürün anahtarını işletim sistemine girecektir. Diskiniz ise yüksek ihtimal MBR. UEFI sistem kurmak için diskinizi komple silip GPT olarak yeniden biçimlendirmeniz gerekiyor. UEFI sistem için GPT disk şart.
İnternetten indirdiğim herhangi bir sl sürümü ile formatı başlatsam key ister mi? GPT sisteme ne yararı var ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı