Windows 8.1 USB boot sorunu

anilsarcihan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım windows 8 idi. Formatlamam gerekti. Windows usb dvd tool ile boot ettim 16 gb Toshıba belleğimi. Disk biçimlendirme ekranına kadar geldim. Tüm diskleri biçimlendirdim. GPT dosya sistemi gibi bi hata verdi formatlayamadım. Sonra rufus ile uefi olarak formatlamayı denedim. Bu sefer bıosta ve boot ekranında flash disk görülmesine ragmen boot etmedi. Boot etmeye çalısıyorum bilgisayar yeniden başlayıp bıos ekranına giriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim boot menüsünden UEFI kurulum değilde MBR kurulumun altındaki CD/DVD yazısını seçiceksin.Herşey boot menüsünde bitiyor. Tek tek dene. Yada tüm bölünmüş diskleri silip tekrar bölümlendirme yapman gerekiyor.

Sorunu çözdüm kardeşim.. Yinede sağol.. Sorun şurdan kaynaklanıyormuş.. Uefi olarak kuracaksak ıso dosyamız sadece 64 bit içermeliymiş.. Yeni iso dosyasıyla çözdüm sorunu..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı