WP8 emulator hatası - The Windows phone emulator wasn't able to create a differencing disc

aabbddss

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Wp8 emulatörünü açınca şu hatayı alıyorum sizce neden kaynaklanıyor. The Windows phone emulator wasn't able to create a differencing disc.

Devamı ise:
The requested operation could not be completed due to a virtual disk system limitation. On ntfs virtual hard disk files must be uncompressed and unencrypted on refs virtual hard disk files must not have the integrity bit set.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu komutu girer misin Windows + R'ye:

Kod:
C:\Program Files (x86)\Microsoft XDE\8.0\xde.exe" /vhd "C:\WP8\Images\Flash.vhd" /name WP8-SDK

Ayrıca bu klasör ayıklanmalı:

C:\Program Files (x86)\Microsoft SDKs\Windows Phone\v8.0\Emulation\Images

Burada sistem gereksinimlerinde açıklanmış:

System requirements for the emulator for Windows Phone 8

Komutu girince şöyle bir hata veriyor; Windows cannot find 'C:\Program'.Make sure you typed the name correctly, and then try again.

SDK'yı silip tekrar yüklemeye çalışacağım, umarım olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük araştırmalar sonucunda yaptım, nasıl yaptığıma gelince, ilk başta benim bilgisayarım windows 8.1 geçiş sürümü olduğu için hata veriyormuş öyle olduğunu anlayınca Windows 8.1 update 1' e geçtim ondan sonra visual studio' yu tekrar yükledim, daha sonra sdk yı kurdum, oldu sandım emulatörü çalıştırdım, bu seferde uyumluluk sorunu var dedi, o problemi ise visual studio' yu güncelleyip halletim, şu an sorunsuz olarak çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı