WS2812B ARGB LED anakarta bağlantısı nasıl yapılır?

@cenapyucww metre belirtilmemiş ama 1000 LED'e kadar kullanılabilir denilmiş anakartın için. Tabi bu rakam tek port için mi yoksa ikisinin toplamı mı bilemedim. Yine de tek porta uzun şerit bağlamazdım; ikiye bölmek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

IMG_20230829_030056.jpg

Allah nasip ederse bu anakartlı bir bilgisayar alacağım eğer ki anakart izin vermiyorsa ben gidip bir harici kontrolcüyü Gigabyte'nın yazılıma bağlamayı denerim olmadı 3. parti yazılım kullanırım.
Anakarta bağlamadan ne Gigabyte ne 3. parti yazılımları kullanabilirsiniz.
Neyse ki anakartınızda ARGB soketi 2 tane var.

@UğurDündarın Dövdüğü Adam Tek port içindir diye düşünüyorum. Bende B450 Aorus Pro var. Kitapçıkta aynı şeklilde 2A yazmış. Şu anda bir portun üzerinde 2A'lik ARGB LED takılı ve parlaklıkları iyi.
B450'lerden nefret ediyorum. ARGB kontrol edebileyim diye bu anakartı aldım. Alt model B450'lerde hatta MSI'ın üst model B450'lerinde bile yoktu ARGB portu. Ama Gigabyte'nin yazılımı berbat çıktı. Gigabyte B450'lerdeki sistemden dolayı 3. parti uygulamalarla da düzgün kontrol edemiyorum.
Benimki üst seviye B450 olmasına rağmen tek soketten 2A verebiliyor. Dandik B550'ler 5A veriyor.

Anakarta bağlamadan ne Gigabyte ne 3. parti yazılımları kullanabilirsiniz.
Neyse ki anakartınızda ARGB soketi 2 tane var.

@UğurDündarın Dövdüğü Adam tek port içindir diye düşünüyorum. Bende B450 Aorus Pro var. Kitapçıkta aynı şeklilde 2A yazmış. Şu anda bir portun üzerinde 2A'lik ARGB LED takılı ve parlaklıkları iyi.
B450'lerden nefret ediyorum. ARGB kontrol edebileyim diye bu anakartı aldım. Alt model B450'lerde hatta MSI'ın üst model B450'lerinde bile yoktu ARGB portu. Ama Gigabyte'nin yazılımı berbat çıktı. Gigabyte B450'lerdeki sistemden dolayı 3. parti uygulamalarla da düzgün kontrol edemiyorum.
Benimki üst seviye B450 olmasına rağmen tek soketten 2A verebiliyor. Dandik B550'ler 5A veriyor.

Yok ya öyle demiyorum SATA ile bağlanabilenler var onlardan olmadı USB'de ARGB kontrolcüsü takarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı